Козак Віктор Олександрович

Козак Віктор Олександрович
Дата та місце народження: 27 березня 1979 р., с. Майстрів, Житомирська область
Дата та місце смерті: 15 лютого 2015 (35 років) с. Нижнє Лозове, Донецька область
Місце поховання: с. Майстрів, Житомирська область
Посада: Командир машини
Обставини смерті: Загинув 15 лютого 2015 р. під час супроводу колони, яка йшла польовою дорогою з смт Луганське до міста Дебальцеве, потрапивши у засідку поблизу села Нижнє Лозове. Разом з Віктором загинув механік-водій старший сержант О. Чернявський.

Командир машини РХБЗ, 144-й окремий батальйон радіаційного, хімічного, біологічного захисту, 30-та окрема механізована бригада.

15 лютого 2015-го загинув під час супроводу колони, яка рухалася польовою дорогою з смт Луганське до Дебальцевого, потрапивши у засідку терористів поблизу Нижнього Лозового. Тоді ж загинув механік-водій старший сержант Олександр Чернявський.

Був такий екіпаж БРДМ, який за одну ніч – 15 лютого – провів 4 конвої. На виході після четвертого – вони загинули. В останній четвертий раз вони супроводжували підрозділ спецпризначення. Старший прапорщик Козак з цього екіпажу просився відпочити: "Ми же уже три конвої провели". Я їм кажу: "Хлопці, ситуація така, що треба ще четвертий провести. Після цього я вам дам відпочинок на добу". Вони провели цей конвой і при поверненні на виході з Новогригорівки їх в упор розстріляли з гранатометів.

— Генерал-майор Олександр Сирський, колишній начальник Штабу АТО

Вдома у Віктора Козака залишилися батьки, брат та донька. Похований 6 березня 2015-го в Майстрові.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 8, місце 17.