Ковтун Станіслав Григорович

Ковтун Станіслав Григорович
Дата та місце народження: 4 березня 1986 р., с. Атюша, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 31 липня 2014 (28 років) м. Шахтарськ, Донецька область
Місце поховання: с. Атюша, Чернігівська область
Звання: Солдат
Посада: Заступник командира бойової машини - навідник оператор
Обставини смерті: Загинув 31 дипня 2014 р. від смертельного поранення в шию, завданого ворожим снайпером під час бою, що стався внаслідок потрапляння в засідку колони БТР десантників поблизу м. Шахтарськ Донецької області. На момент загибелі, не дивлячись на офіційну посаду, Станіслав фактично виконував функцію командира танка. Оскільки він мав відповідну військову освіту, йому довелося замінити пораненого командира танка.

[ред. | ред. код]

Народився 1986 року в селі Атюша (Коропський район, Чернігівська область). Закінчив 8 класів Атюшської школи; Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Здобув фах військового у Харківському інституті танкових військ, отримав диплом з відзнакою та ступінь бакалавра. Займався спортом; здобув срібну медаль по гирьовому спорту на чемпіонаті України серед вищих навчальних військових закладів. Був призером чемпіонату України по бойовому самбо.

В часі війни — доброволець; гранатометник, 25-а окрема повітряно-десантна бригада.

Загинув 31 липня 2014 року під час потужних обстрілів бойовиками з РСЗВ «Град» позицій українських військ та одночасної атаки із засідки — на колону БТРів десантників поблизу Шахтарська — зазнав смертельного поранення в шию, прикриваючи відхід групи.

Вдома залишились батьки, дружина Лілія та син Остап 2013 р.н.

Похований в селі Атюша.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 1, місце 18.