Ковшар Дмитро Сергійович «Ірокез»

Ковшар Дмитро Сергійович
Дата та місце народження: 12 жовтня 1993 р., смт Шевченкове, Харківська область
Місце поховання: смт Шевченкове, Харківська область
Звання: Солдат
Посада: Во санітарного інструктора батальйону
Обставини смерті: Загинув 4 липня 2015 р. близько 16.00 при спробі евакуації важкопораненого солдата Р. Цапа в ході проведення планового нарощування мінно-вибухових загороджень в результаті підриву на міні в районі 29-го блокпосту на трасі Бахмутка поблизу смт Донецький. Разом з Дмитром загинули молодший сержант І. Смоляр та солдат А. Романов.

[ред. | ред. код]

Народився 1993 року в селищі Шевченкове, закінчив ліцей Шевченківської районної ради, з жовтня 2011 року розпочав службу в лавах ЗСУ, в/ч 2336 міста Кіровоград.

З квітня 2014 року ніс службу в зоні бойових дій, солдат 3-го окремого полку, водій.

У серпні 2014-го зазнав поранення в боях за Савур-Могилу. В жовтні 2014 року закінчився контракт, проте Дмитра не відпустили додому, а перевели в інженерні війська водієм екскаватора, розвідник-санінструктор 310-го окремого інженерно-технічного батальйону.

4 липня 2015-го загинув під час проведення планового нарощування мінно-вибухових загороджень (підрив на міні) біля 29-го блокпосту на трасі «Бахмутка» поблизу села Донецький. При спробі евакуації важкопораненого солдата Романа Цапа під час повторного вибуху загинули сержант Дмитро Демковський, молодший сержант Іван Смоляр, солдати Дмитро Ковшар, Артем Романов.

Без Дмитра лишилися батьки, бабуся й дідусь, наречена.

Похований у Шевченковому.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 3, місце 24.