Ковальський Валентин Геннадійович

Ковальський Валентин Геннадійович
Дата та місце народження: 9 травня 1991 р., м. Житомир
Дата смерті: 5 травня 2017 (25 років)
Місце поховання: м. Житомир
Посада: Командир відділення-снайпер
Обставини смерті: 27 липня 2014 року колона, у якій був Валентин, потрапила у засідку біля м. Торез, неподалік Савур-могили (Шахтарський район, Донецька область). Снайперська куля увійшла в район стегна і, пробивши таз, прошила тіло наскрізь, після чого, ударившись об металеву пластину бронежилета, зрикошетила в черевну порожнину, пошкодивши кишечник. На операційний стіл в Харківському госпіталі Валентин потрапив лише через дев'ять годин після поранення, вже з важким перитонітом. Переніс 8 операцій у лікарнях Харкова, Києва та Львова, згодом іще три – у клініці в Ізраїлі. Дуже втратив у вазі. Майже три роки боровся з наслідками поранення, але навіть молодий і сильний організм вичерпав свій ресурс. Помер 5 травня 2017 року від інсульту.

[ред. | ред. код]

Службу за призовом відбув у Донецьку, у військах МВС. Після служби вступив на заочне відділення одного з житомирських університетів, на фах інженера-механіка.

27 липня 2014 липня колона, в котрій рухався й Валентин, потрапила в засідку біля м. Торез, недалеко Савур-могили. Куля снайпера важко скалічила воїна: увійшовши в стегно, пробила таз, пройшла навиліт та, зрикошетивши від бронежилета, пошкодила кишківник. Операцію було зроблено лише через 9 годин після поранення, в Харкові, куди Валентин потрапив вже з важким перитонітом. Загалом переніс 8 операцій в клініках Харкова, Києва та Львова, ще три — в клініці в Ізраїлі.

Після операцій проходив курс реабілітації, мріяв про повернення до війська. Однак, 5 травня 2017 року, після ускладнення, помер від інсульту в Житомирській лікарні.

Похований в Житомирі, на Смолянському цвинтарі.

Залишилась донька, мати та вітчим-інвалід.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 6, місце 35.