Ковалік Олександр Сергійович

Ковалік Олександр Сергійович
Дата та місце народження: 23 серпня 1972 р., с. Златоустівка, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 14 червня 2014 (41 рік) Луганський аеропорт
Місце поховання: м. Мелітополь, Запорізька область
Звання: Прапорщик
Посада: Старший повітряний стрілець
Обставини смерті: Загинув 14 червня 2014 р. близько першої години ночі в військово-транспортному літаку Іл-76 який був збитий терористами при заході на посадку в аеропорту Луганська. Разом з Олександром загинули підполковник О. Білий, майор О. Д'яков, капітан І. Скочков, капітан С. Тєлєгін, старший лейтенант В. Буркавцов, старший лейтенант О. Козолій, старший лейтенант О. Павленко та прапорщик В. Ментус та 40 десантників 25-ї ОПДБр.

Олександр Ковалік народився в селі Златоустівка Криворізького району.

Військову службу розпочав у 1993 році в м. Кривий Ріг, на посадах авіаційного механіка інженерно-авіаційної служби, авіаційного механіка авіаційно-технічного загону. У січні 1995 закінчив школу прапорщиків при 755-му учбовому центрі (Військово-повітряних сил) в Чугуєві. Повернувся у Кривий Ріг на посаду техніка авіаційно-технічного загону.

З лютого 1996 року служив на посаді старшого повітряного стрільця у Кривому Розі, в листопаді 2000 — перевівся на аналогічну посаду в м. Мелітополь Запорізької області.

З серпня 2003 — старший повітряний стрілець авіаційної ескадрильї 25-ї бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України, в/ч А3840, м. Мелітополь. Класна кваліфікація «1 клас».

З початком російської збройної агресії проти України з весни 2014 року літав в Луганський та Донецький аеропорти, — член екіпажу військово-транспортного літака Іл-76 МД.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 10, місце 3.