Коваленко Юрій Вікторович «Путнік»

Коваленко Юрій Вікторович
Дата та місце народження: 16 липня 1977 р., м. Бершадь, Вінницька область
Дата та місце смерті: 15 липня 2014 (36 років) с. Провалля, Луганська область
Місце поховання: с. Флорине, Бершадський район, Вінницька область
Звання: Полковник
Посада: Заступник командира загону
Обставини смерті: Загинув 15 липня 2014 р. в результаті мінометного обстрілу поблизу с. Провалля, Свердловський район, Луганська область. Разом з Юрієм загинули старший сержант М. Алєксєєв, молодший сержант Б. Каравайський, старший солдат М. Бендеров, старший солдат С. Майсеєв, старший солдат Д. Рябий, старший солдат М. Вербовий, старший солдат І. Марков та старшина В. Гаркавенко (помер від поранень 19 липня 2014 р.).

[ред. | ред. код]

Народився 16 липня 1977 року в місті Бершаді у сім'ї військового. Закінчив Одеський військовий інститут Сухопутних військ, служив у Дніпрі та Кропивницькому.

[ред. | ред. код]

Брав участь у війні на сході України від початку її проведення. Його загін охороняв військові об'єкти, супроводжував вантажі і брав участь у розвідувальних операціях і боях.

У червні 2014 забезпечив прохід через брід біля села Кожевня військових колон вздовж кордону для блокування ліній постачання ворога. Юрій Коваленко першим перейшов річку Міус. І далі його загін йшов в авангарді, щоб вивести підрозділи Збройних сил до Довжанського і Червонопартизанська, ця операція була проведена без втрат.

Група 3-го полку спеціального призначення під командуванням Юрія Коваленка тричі штурмувала пропускний пункт «Ізварине», вибивала російські війська, але армії давали наказ відійти, і потім пропускний пункт знову захопив противник.

Загинув 15 липня 2014 поблизу села Провалля, внаслідок обстрілу пункту прикордонного контролю Ізварине з мінометів.

Похований 24 липня 2014 року на кладовищі села Флорине, що на Вінниччині.

У Юрія Коваленка залишилися дружина, Тетяна Володимирівна, двоє дітей — Олена, 2000 року народження, та Руслана, 2010 року народження, а також батьки Олена Іванівна та Віктор Олексійович, інвалід війни ІІ групи.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 7, місце 34.