Коваленко Петро Миколайович

Коваленко Петро Миколайович
Дата та місце народження: 25 лютого 1994 р., с. Рахнівка, Вінницька область
Дата та місце смерті: 2 травня 2014 (20 років) с. Андріївка, Донецька область
Місце поховання: с. Рахнівка, Вінницька область
Звання: Солдат
Посада: Старший водій
Обставини смерті: 2 травня 2014 р. загинув у районі села Андріївка поблизу Слов'янська від вибуху гранати з підствольного гранатомета під час нападу групи озброєних екстремістів, які прикривалися місцевими мешканцями. Разом з Петром загинув старший солдат С. Панасюк.

Батьки Петра Коваленка — біженці з Абхазії. Тікаючи від війни, 1992 року вони оселилися в селі Рахнівка на Вінниччині, де й народився хлопець. Батьки працюють у місцевій школі, тато завгоспом, а мама кухарем. На подвір'ї школи стоїть пам'ятник уродженцю Рахнівки Василю Стусу. В рідній Рахнівці Петро закінчив 4 класи, потім перейшов на навчання до Чечелівської школи у сусідньому селі, по закінченні якої 2009 року вступив до Вищого професійного училища № 11 м. Вінниці. Навчався в групі № 7 за спеціальністю «слюсар з ремонту автомобілів». По тому навчався у Вінницькому технічному коледжі на заочному відділені. Захоплювався спортом та рибальством. Хлопець з дитинства мріяв про армію. Восени 2013-го завершив строкову службу в Житомирській 95-ій десантній бригаді і залишився на військовій службі за контрактом.

Солдат, старший водій БТР аеромобільно-десантного взводу 2-ї аеромобільно-десантної роти 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади, в/ч А0281, Житомир.

Загинув 2 травня 2014 року поблизу Слов'янська під час виконання завдання у рамках антитерористичної операції. Військові 95-ї аеромобільної бригади мали оточити осередок озброєних бойовиків. На шляху до місця призначення біля селища Андріївка на мосту через річку Сухий Торець рух колони заблокувала організована група людей, які назвалися місцевими мешканцями, серед них були жінки з іконами і дітьми. Військові зупинилися, майор Ілля Хоменко почав переговори, які затягнулися до сутінків. О 22:15, під час перемовин, на українських військовослужбовців здійснили озброєний напад російські терористи, які відкрили вогонь зі стрілецької зброї та гранатометів, практично з-за спин цивільних мешканців, прикриваючись «живим щитом». Першим від кулі снайпера загинув старший солдат Сергій Панасюк. Солдат Петро Коваленко загинув від вибуху гранати «ВОГ» з підствольного гранатомета, яка розірвалася у нього під ногами. Всю ударну силу та численні осколки він прийняв на себе і фактично закрив своїм тілом сімох товаришів по службі, які дістали поранення і контузії. Від осколків Петра не врятував і його «щасливий» бронежилет, в якому за тиждень перед тим застрягла ворожа куля. Колоні десантників вдалося вийти з-під обстрілу і відбити напад терористів.

Після відспівування в сільському храмі святого Іоанна Богослова у Рахнівці сумна жалобна процесія свого Героя несла на руках через все село. Поховали рядового Коваленка на центральній алеї місцевого цвинтаря поряд із найвідомішими уродженцями села.

Вдома лишилися батьки Тетяна й Микола та старша сестра Христина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 2, місце 6.