Коваль Олег Миколайович

Коваль Олег Миколайович
Дата та місце народження: 30 січня 1973 р., смт Лисянка, Черкаська область
Дата та місце смерті: 16 лютого 2015 (42 роки) м. Дебальцеве, Донецька область
Місце поховання: смт Лисянка, Черкаська область
Посада: Заступник командира батареї по роботі з особовим складом
Обставини смерті: Загинув 16 лютого 2015 р. у районі міста Дебальцеве під час обстрілу з РСЗВ Град та мінометів базового табору бригади.

[ред. | ред. код]

Закінчив Лисянську загальноосвітню школу № 2. 1990 року вступив до вищого військово-інженерного училища (Нижній Новгород). Після розпаду СРСР у серпні 1992 р. переведений до Сімферопольського вищого військово-будівельного училища, яке закінчив у червні 1994 р. і здобув спеціальність «інженер з будівництва і експлуатації будівель і споруд» та звання лейтенант.

Після закінчення училища у місті Чоп у військовій частині А-0474 на посаді заступника командира роти з виховної роботи.

У 2004 році звільнився із ЗСУ та був призначений начальником Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю,  заступником головного архітектора Чопської міської ради. З 2010 — начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородського району.

У серпні 2014 р. добровольцем повернувся до лав ЗСУ і після військових навчань був зарахований до складу 128-ої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади оперативного командування «Захід».  Виконував обов'язки заступника командира батареї по роботі з особовим складом. Брав участь у бойових операціях в районі Дебальцева в найгарячішій фазі.

16 лютого 2015-го загинув під Дебальцевим під час обстрілу терористами з РСЗВ «Град» та мінометів базового табору 128-ї бригади.

Без Олега залишилася дружина, двоє дітей та онук.

Похований у Лисянці.

Присвята сина:

.mw-parser-output .template-text-text{background:#FFF8DC;font-style:italic;border:thin solid #eaecf0} Одного разу я прокинусь вранці рано,

Грайливо сонце буде небо цілувати,

Птахи за вікнами співатимуть сопрано,

А у кутку у чорній хустці… сива мати…

Що то за горе і чи це мені наснилось?

Та янгол за спиною відповість мені:

«Тебе немає, вже за тебе помолились.

Ти вбитий „Градом“ був учора на війні…

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 9, місце 24.