Костюченко Юрій Миколайович

Костюченко Юрій Миколайович
Дата та місце народження: 17 серпня 1977 р., с. Займище, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 4 жовтня 2014 (37 років) Донецький аеропорт
Місце поховання: с. Займище, Чернігівська область
Посада: Командир танку
Обставини смерті: Загинув 4 жовтня 2014 р. в районі аеропорту Донецька. Російськими бойовиками було підбито танк Юрія, який їхав в колоні. Більше тижня до танку не могли підійти, щоб вивезти останки. Разом з Юрієм загинули сержант В. Кунденко та молодший сержант С. Кривонос.

1992-го закінчив Щорську ЗОШ № 1, 1994 року — Щорське ПТУ № 7, здобув спеціальність столяра-теслі. Працював у ПСП «Промінь», ВАТ «Обрій», що в Щорському районі.

Призваний за мобілізацією 20 червня 2014-го, з вересня перебував у зоні бойових дій, танкіст 1-ї окремої гвардійської танкової бригади, в/ч А1815.

Загинув в районі аеропорту Донецька — російськими терористами було підбито танк, який їхав в колоні приблизно за 2 кілометри від будівель Донецького аеропорту. Більше тижня до танка не могли підійти, щоб вивезти останки. Тоді ж полягли Станіслав Кривонос та Володимир Кунденко. Коли врешті змогли оглянути танк, екіпажу там не виявилося. Згодом українським військовикам вдалося домовитися з терористами про передачу тіла.

Похований 31 жовтня 2014-го у Займищі з військовими почестями.

Без Юрія лишились мама, дві сестри, дружина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 1, місце 36.