Коновалов Юрій Іванович «Чумак»

Коновалов Юрій Іванович
Дата та місце народження: 19 грудня 1959 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (54 роки) с. Червоносільське, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Вранці 29 серпня 2014 р., під час виходу т.зв. Зеленим коридором з Іловайського котла, їхав в УАЗі №459 у складі автоколони батальйону Донбас по дорозі з с. Многопілля до с. Червоносільське. Машину було підбито, в ній загинув Шок. Чумак з товаришами залягли в траві неподалік. Під час обстрілу Чумака було двічі поранено сколками гранат, сам він пересуватися не міг. Побратими не могли витягти нерухомого Чумака під щільним вогнем ворога. 3-го вересня тіло Чумака разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. Триває експертиза ДНК.

Коновалов Юрій Іванович народився 19 грудня 1959 року в Києві. Після закінчення середньої школи вступив до Київського інституту народного господарства. Закінчивши перший курс інституту, під час студентських канікул Юрій влаштувався в геологічну експедицію, що працювала на Кавказі. Так відбулась перша зустріч Юрія з горами, в які він закохався на все життя.

Повернувшись до Києва, Юрій починає займатися альпінізмом в секції Київського Державного університету. Кожного літа він виїжджає в альпіністські табори на Кавказ, у Середню Азію, з часом отримує перший розряд з альпінізму, стає рятівником альпіністської рятівної служби.

У 1980 закінчив Київський інститут народного господарства. Працював на виробництві та в науковому інституті, де написав кандидатську дисертацію. У 1987 році Юрій захистив дисертацію і в 1988-му здобув науковий ступінь кандидата економічних наук. Того ж року взяв участь у рятувальних роботах після землетрусу у Вірменії. За це був нагороджений медаллю «За трудову доблесть». У 2008 році Ю. І. Коновалов здійснив свою мрію  — сходження на Ельбрус.

З 2004 року працював у КНЕУ імені Вадима Гетьмана на кафедрі управління персоналом та економіки праці. З початком окупації Російською Федерацією частини Донбасу у 2014 році вступив до лав батальйону «Донбас», пройшов спецвишкіл, був учасником бойових дій. Зазнав важкого поранення під час виходу з Іловайського котла 29 серпня 2014 року. Вважався зниклим безвісти. 3 вересня тіло Ю. І. Коновалова разом із тілами 96 інших загиблих у т. зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу.

Похований у місті Дніпро на Краснопільському цвинтарі як тимчасово невстановлений вояк, ділянка № 79 (поховання № 6941). Ідентифікований за експертизою ДНК.

У частини рідних і друзів Юрія є сумнів щодо результатів експертизи ДНК і надія, що Юрій не загинув, зокрема й тому, що 27 грудня 2014 року у списку полонених, що був поширений Центром звільнення полонених у мережі Facebook, під номером 193 значився Ю. І. Коновалов.