Кононович Іван Миколайович «Псих»

Кононович Іван Миколайович
Дата та місце народження: 23 жовтня 1987 р., м. Чернігів
Дата та місце смерті: 1 жовтня 2014 (26 років) м. Дебальцеве, Донецька область
Місце поховання: м. Чернігів
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Загинув 1 жовтня близько 17-ї години, здійснюючи обхід прилеглої до блокпосту території в районі Дебальцеве (Донецька область) потрапивши на заміновану ділянку. Сімейний стан: Залишились батько-інвалід та брат.

Кононович Іван народився 23 жовтня 1987 року на Чернігівщині і був єдиною дитиною в сім'ї Кононовичів. До 2003 року навчався в Чернігівському ліцеї № 22. Після закінчення 9-го класу вступив до ПТУ № 15, де здобув спеціальність «Монтажник радіоапаратури».

По трагічній загибелі матері, Іван опікувався своїм батьком-інвалідом.

25 квітня 2014 року Іван Конович був зарахований на службу до військової частини. А 19 серпня вдруге відправився в зону АТО.

Загинув Іван Кононович 1 жовтня в районі міста Дебальцеве Донецької області. Близько 17 години, здійснюючи обхід території прилеглої до блокпосту, він натрапив на заміновану ділянку. Після вибуху 2 військовослужбовці батальйону оперативного призначення столичної конвойної бригади отримали осколкові поранення. Відтак, за зголошенням штабу в/ч 3066: стрілець 1 відділення 1 взводу 3 роти солдат резерву Іван Миколайович Кононович помер на місці — від отриманих проникаючих осколкових поранень з ураженням легенів та серця помер на місті.

Батько Івана, не дочекався 4 дні на сина, який мав піти на ротацію.

Кононовича Івана поховали в Чернігові 4 жовтня 2014 року, на відспівування до Катерининської церкви прийшло багато чернігівців, і, Україна поховала ще одного свого героя.

Меморіальна дошка, ліцей №22 м. Чернігова Могила Олександра Кононовича. Кладовище Яцево. Жовтень 2018

18 вересня 2015 року, напередодні Міжнародного дня Миру, у Чернігівському ліцеї № 22 відбулося відкриття меморіальної дошки загиблому в зоні АТО випускнику Кононовичу Івану Миколайовичу.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 10, місце 21.