Конюша Руслан Сергійович «Галіфе»

Конюша Руслан Сергійович
Дата та місце народження: 8 листопада 1994 р., м. Лисичанськ, Луганська область
Дата та місце смерті: 19 липня 2017 (22 роки) смт Новотошківське, Попаснянський район, Луганська область
Місце поховання: с. Бобриця, Канівський район, Черкаська область
Обставини смерті: Загинув 19 липня 2017 р. близько 18:00, в районі смт Новотошківське (Луганська область), під час патрулювання території біля лісопосадки, підірвавшись на міні. Разом з Русланом загинули старший солдат І. Тимофієв та молодший сержант Р. Детинченко.

[ред. | ред. код]

Народився 1994 року в місті Лисичанськ на Луганщині. Був наймолодшим з чотирьох синів. Здобув середньо-спеціальну освіту. Родина мешкала у місті Олександрівськ, що у кількох кілометрах від Луганська.

Брав активну участь у подіях Революції Гідності в Києві, де перебував у 2-ій сотні Самооборони Майдану, яка відповідала за 2-гу барикаду та вулицю Грушевського.

З початком російської збройної агресії проти України у віці 19 років пішов добровольцем на фронт захищати рідну Луганщину, у 2014—2015 роках воював в батальйоні МВС «Луганськ-1» та батальйоні «Айдар», позивний «Галіфе» (побратими також називали його «Руслан Луганський»).

З серпня 2015 до травня 2016 року утримувався в СІЗО м. Києва за звинуваченням за ст. 263 КК України («Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами») та ст. 187 («Розбій»), 18 травня 2016 року був звільнений під заставу.

В подальшому продовжив військову службу за контрактом.

Старший солдат, військовослужбовець 58-ї окремої мотопіхотної бригади, військова частина А1376, м. Конотоп, Сумська область.

19 липня 2017 року, близько 18:00, поблизу смт Новотошківське Попаснянського району, під час патрулювання території біля лісопосадки спрацювала стрибаюча осколкова міна ОЗМ-72. Внаслідок вибуху двоє бійців загинули на місці, один дістав важкі поранення, врятувати його життя не вдалось. Ще троє військовослужбовців зазнали поранень. Разом із Русланом загинули молодший сержант Роман Детинченко і старший солдат Ілля Тимофієв.

Похований 22 липня на кладовищі села Бобриця Канівського району Черкаської області, куди його родина переїхала з окупованої Луганщини.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 2, місце 10.