Кончевич Тарас Григорович «Дантист»

Кончевич Тарас Григорович
Дата та місце народження: 28 жовтня 1979 р., смт Щирець, Пустомитівський район, Львівська область
Дата та місце смерті: 9 лютого 2015 (35 років) с. Логвинове, Донецька область
Місце поховання: м. Львів
Посада: Начальник медичної служби
Обставини смерті: 9 лютого 2015 р. бригада медиків 1-ї окремої медичної роти НГУ виїхала з міста Артемівськ (Донецька область) в сторону Дебальцеве назустріч медичному екіпажу ЗСУ (солдат Анатолій Суліма та солдат Михайло Балюк), з яким зник зв'язок. Біля с. Логвинове, Бахмутський район, Донецька область джип підірвався на фугасі. Тарас, який знаходився у медичному БТРі пішов на допомогу, але потрапивши під обстріл загинув. Разом з Тарасом загинули солдат резерву Василь Задорожний, солдат резерву Дмитро Лагунов та солдат резерву Максим Овчарук.

[ред. | ред. код]

Закінчив Львівський медичний університет імені Данила Галицького, працював головним лікарем Звенигородської лікарні. Займав активну життєву позицію, заступник голови Щирецької первинної організації партії «УДАР».

У вересні 2014 року добровольцем вирушив до зони бойових дій, лікар 7-го батальйону військової частини 3002 Національної гвардії України. Зазнав поранення, початком січня 2015-го поїхав на фронт вдруге.

9 лютого 2015-го машина «швидкої допомоги» їхала назустріч медичному екіпажу, з яким зник зв'язок. Задорожний і Лагунов рухалися в медичному автомобілі, Кончевич — у медичному БТРі. Під час евакуації поранених з позиції «Хрест» (Дебальцеве) до Бахмута (на той час Артемівськ), потрапила у засідку та підірвалася на фугасі поблизу села Логвинове, після чого була розстріляна прямим наведенням. Сергій Кацабін загинув разом з екіпажем санітарної машини Анатолієм Сулімою та Михайлом Балюком й пораненим молодшим сержантом Олександром Кравченком. Тарас рушив на допомогу, потрапив під обстріл. Тоді ж загинули Василь Задорожний, Дмитро Лагунов, Максим Овчарук.

Тіла загиблих кілька разів намагались вивезти з-під обстрілу. Лише 21 лютого вдалось домовитися з терористами про обмін.

Без Тараса лишились батьки, дружина, син і донька.

Похований у Львові 25 лютого 2015-го, Личаківське кладовище, поле почесних поховань.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 10, місце 12.