Кончевич Тарас Григорович «Дантист»

Кончевич Тарас Григорович
Дата та місце народження: 28 жовтня 1979 р., смт Щирець, Пустомитівський район, Львівська область
Дата та місце смерті: 9 лютого 2015 (35 років) с. Логвинове, Донецька область
Місце поховання: м. Львів
Посада: Начальник медичної служби
Обставини смерті: 9 лютого 2015 р. бригада медиків 1-ї окремої медичної роти НГУ виїхала з міста Артемівськ (Донецька область) в сторону Дебальцеве назустріч медичному екіпажу ЗСУ (солдат Анатолій Суліма та солдат Михайло Балюк), з яким зник зв'язок. Біля с. Логвинове, Бахмутський район, Донецька область джип підірвався на фугасі. Тарас, який знаходився у медичному БТРі пішов на допомогу, але потрапивши під обстріл загинув. Разом з Тарасом загинули солдат резерву Василь Задорожний, солдат резерву Дмитро Лагунов та солдат резерву Максим Овчарук.

Закінчив Львівський медичний університет імені Данила Галицького, працював головним лікарем Звенигородської лікарні. Займав активну життєву позицію, заступник голови Щирецької первинної організації партії «УДАР».

У вересні 2014 року добровольцем вирушив до зони бойових дій, лікар 7-го батальйону військової частини 3002 Національної гвардії України. Зазнав поранення, початком січня 2015-го поїхав на фронт вдруге.

9 лютого 2015-го машина «швидкої допомоги» їхала назустріч медичному екіпажу, з яким зник зв'язок. Задорожний і Лагунов рухалися в медичному автомобілі, Кончевич — у медичному БТРі. Під час евакуації поранених з позиції «Хрест» (Дебальцеве) до Бахмута (на той час Артемівськ), потрапила у засідку та підірвалася на фугасі поблизу села Логвинове, після чого була розстріляна прямим наведенням. Сергій Кацабін загинув разом з екіпажем санітарної машини Анатолієм Сулімою та Михайлом Балюком й пораненим молодшим сержантом Олександром Кравченком. Тарас рушив на допомогу, потрапив під обстріл. Тоді ж загинули Василь Задорожний, Дмитро Лагунов, Максим Овчарук.

Тіла загиблих кілька разів намагались вивезти з-під обстрілу. Лише 21 лютого вдалось домовитися з терористами про обмін.

Без Тараса лишились батьки, дружина, син і донька.

Похований у Львові 25 лютого 2015-го, Личаківське кладовище, поле почесних поховань.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 10, місце 12.