Комаров Ярослав Михайлович «Комарик»

Комаров Ярослав Михайлович
Дата та місце народження: 3 січня 1984 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 11 липня 2016 (32 роки) с. Славне, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув близько 6.00 ранку 11 липня 2016 року під час мінування території неподалік населених пунктів Тарамчук та Новомихайлівка Мар'їнського району Донецької області. Сапери разом із групою прикриття висунулися на передній край і натрапили на міну спрямованої дії МОН-50. Разом з Ярославом загинув молодший лейтенант Ю. Гуртяк.

[ред. | ред. код]

Народився 1984 року в місті Київ. Навчався в ЗОШ № 239 Оболонського району, після 9 класів — в ПТУ № 9. 2002 року здобув професію газоелектрозварювальника-рихтувальника кузовів легкових автомобілів. 2002 року призваний на строкову службу до лав ЗСУ, по контракту від 2003-го служив сапером у миротворчій місії в Іраку. Демобілізувавшись, працював по професії на станції техобслуговування.

Брав участь в подіях Революції Гідності.

У часі війни доброволець; проходив навчання у Львівській області, де надав побратиму першу медичну допомогу — чим врятував життя, матері було направлено лист-подяку. Старший солдат, командир відділення саперного взводу, 24-й окремий штурмовий батальйон «Айдар». Від 19 жовтня 2015 року — у зоні бойових дій. Проходив службу снайпером, потім сапером у групі прикриття; брав участь у багатьох боях, зокрема неподалік селища Новгородське й у Мар'їнському районі.

16 березня 2016 року нагороджений відзнакою знаком командуючого сухопутних військ «За службу», 16 травня — грамотою та нагрудним знаком «За зразкову службу». Тричі рятував життя побратимів.

11 липня 2016-го вранці загинув під час виконання бойового завдання неподалік Славного (Мар'їнський район): сапери разом з групою прикриття висунулися на передній край та натрапили на міну направленої дії із «розтяжкою», загинули Ярослав Комаров й молодший лейтенант Юрій Гуртяк, ще один вояк зазнав поранень.

13 липня з Комаровим попрощалися на Майдані Незалежності.

Без Ярослава лишилися мама, дружина, донька 2009 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 5, місце 34.