Колєсніков Дмитро Вадимович «Правий»

Колєсніков Дмитро Вадимович
Дата та місце народження: 12 січня 1995 р., м. Володимир , Волинська область
Дата та місце смерті: 22 лютого 2015 (20 років) с. Піски, Донецька область
Місце поховання: с. Федорівка, Володимир-Волинський район, Волинська область
Обставини смерті: Загинув вранці 22 лютого 2015 р. у селищі Піски (Ясинуватський район) від прямого попадання танкового снаряда у приміщення, де перебували бійці. Разом з Дмитром загинув Дмитро Ломей.

[ред. | ред. код]

Народився Дмитро Колєсніков 12 січня 1995 року в місті Володимирі-Волинському. Навчався у Володимир-Волинській ЗОШ № 3 та Володимир-Волинському агротехнічному коледжі, згодом продовжив навчання в Луцькій філії Університету сучасних знань за спеціальністю «Правознавство». Належав до лав ультрас київського «Динамо». З початком подій Євромайдану був активним учасником Революції гідності. Дмитро став членом Володимир-Волинського міського осередку Правого Сектору, а з грудня 2014 року став бійцем Добровольчого українського корпусу. Ніби передчуваючи недобре, мати молодого бійця сховала його документи, щоб не допустити його на війну. Не зважаючи на перешкоди, після підготовки на базі «Десна» Дмитро відбув на фронт. Був бійцем 1-ї штурмової роти 5-го окремого батальйону ДУК, брав участь в обороні Донецького аеропорту. 22 лютого в районі селища Піски біля Донецька Дмитро Колєсніков загинув після прямого попадання танкового снаряду в приміщення, де перебували бійці ДУКу. Тоді ж поліг Дмитро Ломей, ще 5 зазнали поранень.

Дмитро був єдиним сином у батьків.

Похований Дмитро Колєсніков у рідному місті на Федорівському кладовищі. На похорони свого наймолодшого героя прийшло більше тисячі жителів міста, включно із міським головою.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 5, місце 34.