Коган Андрій Ігорович

Коган Андрій Ігорович
Дата та місце народження: 26 квітня 1984 р., м. Калинівка, Вінницька область
Дата та місце смерті: 26 червня 2014 (30 років) сел. Мирне, Донецька область
Місце поховання: м. Житомир
Звання: Сержант
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 26 червня 2014 р. під час масованого (із застосуванням танків і мінометів) штурму бойовиками блокпоста № 1 під Слов'янськом (в районі селища Мирне). Разом з Андрієм загинули старший солдат М. Добрянський, солдат І. Ващук, а також резервіст 2-го резервного батальйону Національної гвардії України солдат резерву А. Гулик.

[ред. | ред. код]

Народився 1984 року в місті Калинівка на Вінниччині, у родині військових (за іншими даними, народився на Запоріжжі, шкільні роки пройшли у Калинівці). Батько Ігор Коган — кадровий військовий, колишній головний інженер місцевої військової частини-арсеналу, підполковник у відставці. Мати Олена тривалий час служила у відділі кадрів військової частини. Тож, й Андрій з дитинства хотів стати військовим, як дід і батько, та служити у повітряно-десантних військах, приділяв увагу фізичній підготовці, розбирався у моделях військової техніки. Закінчив Калинівську школу № 2. Навчався у Вінницькому політехнічному університеті.

Пішов на строкову службу в Житомирську аеромобільну бригаду, по тому лишився на військовій службі за контрактом. У квітні 2012 одружився, мешкав із сім'єю у військовому містечку села Висока Піч Житомирського району.

Сержант, командир відділення протитанкового взводу 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади, в/ч А0281, м. Житомир.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України з березня 2014 виконував завдання із захисту Батьківщини, ніс службу на блокпостах у Херсонській області на адміністративному кордоні з окупованим російськими військами Кримом. З травня по червень перебував у районі Слов'янська на горі Карачун, а з початку червня, у складі ротно-тактичної групи 95-ї бригади, — на блокпосту № 1.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 7, місце 22.