Кочура Максим Дмитрович

Кочура Максим Дмитрович
Дата та місце народження: 26 серпня 1994 р., м. Кам'янське, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 7 серпня 2014 (19 років) с. Полтавське, Амвросіївський район, Донецька область
Звання: Солдат
Посада: Номер обслуги
Обставини смерті: Загинув 7 серпня 2014 р. під час бою в районі с. Полтавське, Амвросіївський район, Донецька область. Разом з Максимом загинув сержант С. Ганічев.

Народився 1994 року в Дніпродзержинську в родині металургів; закінчив 9 класів ЗОШ № 34. По тому — енергетичний коледж, де вивчав інформаційні технології. Працював у ТОВ «Укрспецбудмонтаж». Подав документи до гірничого університету.

В часі війни у травні 2014-го пішов добровольцем на фронт. Солдат, номер обслуги 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас».

Бійці батальйону отримали завдання встановити блокпост поблизу Мар'янівки (Старобешівський район, Донецька область), та натрапили на угруповання терористів у цьому районі. В бою 7 бійців було поранено, а майор Володимир Кордабньов загинув. У бою також брали участь бійці розвідувального батальйону з Черкаського, 3-го оп СпП, 51-ї ОМБР, «Правого сектору», було зруйновано блокпост і ДОТ супротивника, знищено машину з прибулим підкріпленням бойовиків. Всього було ліквідовано до роти терористів. Максим загинув імовірно від пострілу снайпера — куля влучила в район серця і пробила бронежилет. До лікарні його довезти не встигли.

Був єдиним сином у Оксани Андріївни і Дмитра Сергійовича Кочур.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 8, місце 19.