Климчук Сергій Дмитрович

Климчук Сергій Дмитрович
Дата та місце народження: 19 березня 1969 р., с. Троянівка, Волинська область
Дата та місце смерті: 17 серпня 2014 (45 років) с. Хрящувате, Луганська область
Місце поховання: с. Гаразджа, Луцький район, Волинська область
Посада: Старший водій
Обставини смерті: Загинув 17 серпня 2014 р. у с. Хрящувате Луганської області, переносив поранених товаришів в укриття під час мінометного обстрілу і загинув від осколкового поранення в голову.

Народився 1969 року в селі Троянівка (Маневицький район, Волинська область). 1986 року закінчив Троянівську загальну середню школу. Проходив строкову військову службу; у 1989 році завершив у званні старшини. Здобув дві вищі освіти — 1994-го у Волинському державному університеті імені Лесі Українки, вчитель української мови та літератури, 1998-го — інститут післядипломної освіти, юрист. Входив до складу Волинського козацького стрілецького братства. Студентом брав активну участь у підтримці Революції на граніті.

Працював вчителем української мови та літератури у середній школі села Літогоща Рожищенського району. Потім — юристом, Волинський обласний центр з надання безоплатної правової допомоги. Викладав правові дисципліни — у Луцькому інституті розвитку людини університету «Україна». Був учасником Помаранчевої революції 2004 року.

Активний учасник Євромайдану, 4-та козацька сотня. Проходив фізичні тренування, військовий вишкіл та злагодження.

У часі війни — старший водій, 24-й батальйон територіальної оборони «Айдар». Перед «Айдаром» було поставлено завдання перекрити шлях терористам до Луганська, аби не здійснювалося постачання зброї та техніки.

Загинув 17 серпня 2014 р., того дня дві роти «Айдара» розміщувалися у Новосвітлівці та Хрящуватому. Сергій переносив поранених побратимів в укриття під мінометним обстрілом, загинув від осколкового поранення в голову.

Без Сергія лишились дружина, донька Вікторія, сестра Тетяна.

24 серпня 2014 року похований у селі Гаразджа, Луцький район. У Луцьку 24 серпня 2014 року оголошено днем жалоби.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 9, місце 41.