Кльоб Микола Іванович

Кльоб Микола Іванович
Дата та місце народження: 15 червня 1995 р., с. Нижня Яблунька, Львівська область
Дата та місце смерті: 31 серпня 2014 (19 років) Луганський аеропорт
Звання: Солдат
Посада: Водій
Обставини смерті: Згідно даних оперативної групи високомобільних десантних військ Головного командного центру ЗСУ від 2 вересня 2014 р., станом на 19-00 було отримано інформацію про загибель трьох десантників 1-го батальйону 80-ї окремої високо-мобільної десантної бригади, які брали участь у боях за Луганський аеропорт: солдат Кльоб Микола Іванович, солдат Дзюбан Максим Мирославович та, вірогідно, солдат Янковський Руслан Віталійович. Тіла цих загиблих, разом з тілами інших десантників 80-ї бригади капітана Євгена Іванова та солдата Назарія Попадика були доставлені до моргу м. Лутугіно (на території, захопленій сепаратистами та російськими террористами). 16 жовтня 2014 р. тіла 5-х загиблих десантників були вивезені з м. Лутугіно представниками Цивільно-військового співробітництва Міністерства оборони України та доставлені до м. Дніпропетровськ. Тілам було присвоєно №№ 797/Л, 798/Л, 799/Л, 800/Л, 801/Л. Двоє загиблих: капітан Євген Іванов та солдат Назарій Попадик були ідентифіковані на підставі тестів ДНК (№№ 797/Л та 800/Л). Ще двоє: солдат Мирослав Дзюбан (№798/Л) та Кльоб Микола Іванович (№799/Л) ідентифіковані по ДНК та визнані загиблими слідчими органами, про що складено відповідну постанову.

[ред. | ред. код]

Микола Кльоб народився 15 червня 1995 року в с. Нижня Яблунька, Турківського району, Львівської області.

У 2010 році закінчив 9 класів загальноосвітньої школи с. Нижня Яблунька.

У 2010—2013 р. навчався в Турківському професійному ліцеї, здобув професію «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів категорії „С“».

З березня 2014-го — солдат, водій БТР 1-ї роти 80-ї окремої аеромобільної бригади. Пройшов бої у найгарячіших точках — Слов'янськ, Миколаївка, Новосвітлівка, брав участь у розблокуванні підрозділів бригади в Луганському аеропорту, тричі горів у БТРі.

Загинув у бою біля аеропорту Луганська: під час маршу підрозділ потрапив в засідку, у БТР, за кермом якого був Микола, поцілила ворожа граната, машина загорілась. Завдяки діям Кльоба тоді вдалось врятувати всіх, хто їхав у БТРі. З 31 серпня з Миколою було втрачено зв'язок. Терористи не дали одразу забрати тіло з поля бою, дзвонили з його телефону рідним. Тіла Миколи Кльоба, Максима Дзюбана, Євгена Іванова, Назарія Попадика та Сергія Тимощука були доставлені до моргу міста Лутугине — на території, захопленій терористами та російськими військовими.

16 жовтня 2014-го тіла 5-ти загиблих десантників були вивезені з Лутугиного представниками Цивільно-військового співробітництва Міністерства оборони України й доставлені до Дніпропетровська.

Упізнаний за експертизою ДНК серед похованих під Дніпропетровськом невідомих Героїв. 28 вересня 2016 року Миколу перепоховали в селі Нижня Яблунька.

Без сина лишились батьки Іван і Марія Кльоби, брати Іван і Василь, сестри Мар'яна й Настя, дідусь та бабуся, кохана дівчина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 5, місце 8.