Кізім Петро Анатолійович

Кізім Петро Анатолійович
Дата та місце народження: 3 червня 1991 р., с. Олександрівка, Маловисківський район, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 3 березня 2015 (23 роки) с. Гранітне, Донецька область
Місце поховання: смт Цибулів, Монастирищенський район, Черкаська область
Звання: Сержант
Посада: Головний сержант-командир бойової машини
Обставини смерті: Загинув 3 березня 2015 р. під час перевезення продуктів на автомобілі ЗІЛ-131 до взводного опорного пункту в районі с. Гранітне Донецької області. Вантажівка була обстріляна з РПГ диверсійно-розвідувальною групою незаконних збройних формувань.

Народився 1991 року в селі Олександрівка на Кіровоградщині. Закінчив Олександрівську загальноосвітню школу. У багатодітній родині Кізімів виховувались шестеро дітей. Після смерті батьків переїхав на постійне проживання на Черкащину, до родини тітки в смт Цибулів. Працював слюсарем на Цибулівському цукровому заводі. 2011 проходив строкову військову службу в лавах ЗСУ. Одружився.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України 14 березня 2014 був призваний за частковою мобілізацією.

Солдат, головний сержант взводу — командир бойової машини (танк) 7-го взводу 6-ї механізованої роти 2-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади, в/ч А2167, м. Біла Церква. Брав участь у боях в районі Амвросіївки на кордоні з РФ, Волновахи та населених пунктів Волноваського району.

Загинув 3 березня 2015 близько 15:30, під час перевезення продуктів на автомобілі ЗІЛ-131 до взводного опорного пункту поблизу села Гранітного Волноваського району. Вантажівка була обстріляна терористами з РПГ (за іншими даними, з ПТРК). Солдат Кізім загинув, ще двоє військовиків дістали поранення, автомобіль було знищено. Обстріл вівся з району на 3,5 км західніше с. Первомайського (балка Глибока).

На Маловисківщині, де народився Петро Кізим, до глибокої ночі його чекали кілька сотень земляків, аби віддати останню шану Герою, перш ніж бойові побратими повезуть загиблого на Черкащину. 7 березня в Цибулеві воїна проводжали в останню дорогу на колінах, з військовими почестями. Похований на кладовищі Цибулєва.

Залишилися дружина Ірина та маленький син Андрійко, брати та сестри.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 6, місце 38.