Кіріс Василь Васильович

Кіріс Василь Васильович
Дата та місце народження: 1 березня 1966 р., с. Івча, Вінницька область
Дата та місце смерті: 10 грудня 2014 (48 років) сел. Кам'янка, Донецька область
Місце поховання: с. Радянське, Літинський район, Вінницька область
Звання: Солдат
Посада: Розвідник-далекомірник
Обставини смерті: Загинув 10 грудня 2014 року у вогневому бою з противником поблизу сел. Кам'янка, Бахмутський район, Донецька область.

Народився 1 березня 1966 року в селі Івча Літинського району Вінницької області. У 1983 році закінчив середню школу села Івча.

Проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил СРСР.

Мешкав у селі Радянське (з 2016 року — Літинські Хутори) Літинського району Вінницької області. Роботи не цурався, захоплювався риболовлею, малював, випалював по дереву. Вирощував фруктовий сад, розводив голубів, захоплювався бджільництвом. Працював у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство «Маріо» (селище міського типу Літин Вінницької області).

З початком війни допомагав чим міг, в серпні 2014-го мобілізований. Розвідник-далекомірник, 54-й окремий розвідувальний батальйон. В жовтні був 10 днів вдома у відпустці.

10 грудня 2014-го загинув у бою з терористами поблизу населеного пункту Нікішине Донецької області під час «перемир'я», коли українським силам не було вільно відкривати вогонь у відповідь — підкрадалася російська «морська піхота». На 10 терористів було 4 українських бійців, після доповіді «вище» поступив наказ: два бійці мали терористів відігнати, але без пострілів, росіяни їх заманили в пастку, стріляли з підствольних гранатометів, добивав снайпер.

12 грудня 2014 року похований на кладовищі села Радянське (з 2016 року — Літинські Хутори) Літинського району Вінницької області.

Вдома лишилися дружина та троє дітей.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 10, місце 11.