Кіктенко Гордій Олексійович «Банг»

Кіктенко Гордій Олексійович
Дата та місце народження: 19 грудня 1992 р., м. Олександрія, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (21 рік) с. Червоносільське, Донецька область
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р. у с. Червоносільське під час бою з російськими десантниками: піднявся на повний зріст з кулеметом у руках та почав стріляти вбік супротивника. Дістав поранення, несумісні з життям, з крупнокаліберних кулеметів. 3-го вересня тіло Банга разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. Був упізнаний родичами та похований.

У віці 4 років втратив мати, його виховували бабуся і дідусь. 2008 року закінчив Олександрійську ЗОШ № 15, 2011 року — ПТУ № 17, верстатник широго профілю. Був відомим у Олександрії як активіст руху вболівальників футбольного клубу ФК «Олександрія», захоплювався малюванням та танцями у стилі хіп-хоп.

Призваний на строкову військову службу до лав ЗСУ, згодом продовжив службу за контрактом. У грудні 2013-го звільнився в запас й повернувся до Олександрії.

Під час Революції Гідності — в лавах активістів олександрійської Самооборони, чергував на блокпосту. Згодом підписав контракт про проходження служби у військовому резерві Національної гвардії України, зарахований до резервного батальйону спеціального призначення «Донбас», кулеметник.

29 серпня 2014-го загинув у селі Червоносільське під час бою з російськими десантниками — Гордій піднявся на повний зріст з кулеметом у руках, та почав стріляти в бік окупантів. Поранення були несумісні з життям — із великокаліберних кулеметів.

3 вересня тіло Гордія разом з тілами 96-ти інших загиблих у Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. Упізнаний родиною та похований в Олександрії. Без Гордія лишилася лише 85-річна бабуся.

Зовнішні аудіофайли Я тебе сьогодні покидаю

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 8, місце 17.