Хоружа Наталія Олександрівна

Хоружа Наталія Олександрівна
Дата та місце народження: 9 червня 1972 р., м. Першотравенськ, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 2 лютого 2017 (44 роки) смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: смт Просяна, Покровський район, Дніпропетровська область
Посада: Санітарний інструктор
Обставини смерті: Загинула 2 лютого 2017 р. внаслідок прямого влучення ПТКР у медичний автомобіль в районі смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область (Світлодарська дуга).

[ред. | ред. код]

Народилася 1972 року в місті Першотравенськ Дніпропетровської області. Після закінчення середньої школи вступила до медичного училища у м. Дніпро, яке закінчила 1990 року за спеціальністю «медична сестра».

Працювала медсестрою в селі Зелений Гай на Дніпропетровщині, згодом вийшла заміж та переїхала до чоловіка в смт Просяна Покровського району, продовжила роботу за фахом в районній поліклініці.

30 серпня 2016 Покровським райвійськкоматом прийнята на військову службу за контрактом як доброволець. З осені 2015 брала участь в антитерористичній операції на сході України. Два місяці працювала у медпункті, після чого сама захотіла поїхати на передову санінструктором роти. Служила санітарним інструктором 1-ї роти 1-го механізованого батальйону 54-ї окремої механізованої бригади, в/ч пп В2970, м. Бахмут. Надавала допомогу при пораненнях, витягувала бійців з-під обстрілів, лікувала хворих. Поєднувала на передовій роботу медичного працівника та психолога, — бійці часто приходили за порадою, або просто поговорити.

2 лютого 2017 виїхала на санітарній машині за трьома пораненими під час мінометного обстрілу, в район селища Луганське на Світлодарській дузі. Надавши першу медичну допомогу, відправила двох бійців до шпиталю, а третього відвела на опорний пункт. За ними приїхала інша санітарна машина, і коли Наталія вже сіла, автомобіль був прицільно обстріляний терористами з ПТРК. В результаті влучення протитанкової керованої ракети в санітарну машину санінструктор Хоружа загинула, поранений боєць дістав контузію, водій зазнав тяжкого поранення.

Похована на кладовищі смт Просяна. По смерті залишилися батьки, сестра, чоловік Сергій та 22-річна донька Оксана.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 7, місце 14.