Хоптяр Сергій Вікторович

Хоптяр Сергій Вікторович
Дата та місце народження: 27 травня 1996 р., с. Соколівка, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 19 серпня 2016 (20 років) с. Зайцеве, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: с. Соколівка, Хмельницька область
Посада: Заступник командира взводу
Обставини смерті: Загинув в обідню пору 19 серпня 2016 року під час раптового короткочасного обстрілу українських позицій біля с. Зайцеве (Горлівська міська рада) Донецької області. Він якраз прямував з товаришем на пост і не встиг сховатися в укритті. Отримав чисельні осколкові поранення в живіт та шию внаслідок вибуху гранати з АГС. Його товариш був легко поранений в ногу, оскільки основна маса осколків потрапила в Сергія.

[ред. | ред. код]

Народився 1996 року в селі Соколівка (Ярмолинецький район, Хмельницька область). Закінчив Соколівську ЗОШ та Ярмолинецький професійний ліцей — за спеціальністю «слюсар з ремонту автомобілів та водій».

У липні 2014 року призваний на строкову службу, проте вирішив одразу підписати контракт; через два місяці після підготовки поїхав на фронт. Старший солдат, заступник командира взводу, 53-тя окрема механізована бригада.

Протягом 2014—2016 років брав участь у боях операції на сході України. Згодом у складі взводу служив у місці основної дислокації частини. З березня 2016 року знову брав участь у бойових діях.

19 серпня 2016-го пополудні загинув під час раптового короткочасного обстрілу терористами з АГС поблизу смт Зайцеве — внаслідок вибуху гранати, прикривши собою товариша. Сергій якраз прямував з побратимом на пост та не встиг сховатися в укритті; зазнав численних осколкових поранень у живіт та шию. Його товариш був легко поранений у ногу, оскільки основна маса осколків потрапила в Сергія.

24 серпня 2016 року похований у Соколівці з військовими почестями за присутности майже півтисячі людей.

Без Сергія лишились мама, старший брат, бабуся, двоюрідні та троюрідні брати й сестри.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 10, місце 36.