Холо Ігор Миколайович

Холо Ігор Миколайович
Дата та місце народження: 9 вересня 1992 р., с. Олександрівка, Черкаська область
Дата та місце смерті: 23 липня 2014 (21 рік) Помер від поранень
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Отримав чотири кульових поранення в груди 19 липня 2014 р. у бою під Лисичанськом у Луганській області. Помер під час операції у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону (м. Харків) 23 липня 2014 р. о 6-й годині ранку.

[ред. | ред. код]

Народився 9 вересня 1992 року в селі Олександрівка, Жашківського району, Черкаської області.

У 2009 році закінчив місцеву школу та вступив до Львівської академії сухопутних військ ім. Сагайдачного на аеромобільний факультет. У 2013 році закінчив навчання, отримав направлення в місто Житомир, у 95 аеромобільну бригаду, командиром взводу снайперів.

Із березня 2014 року перебував у зоні проведення антитерористичної операції на сході України. 20 липня отримав чотири кульові поранення в груди в результаті обстрілу терористами блокпосту під Лисичанськом на Луганщині.

Ось як згадує обставини того бою молодший сержант Костянтин Пендєлєєв, який служив у взводі, де командиром був Ігор Холо:

Бій тривав кілька годин. Першим поранили мого командира — старшого лейтенанта Ігоря Хола, але він продовжував вести вогонь. Згодом автоматна куля влучила й у мене. Коли ж офіцер відчув, що непритомніє, то віддав мені свої набої від АК-74, а я відстрілювався до останнього патрону.

Помер під час операції в харківському шпиталі 23 липня о 6-й годині ранку.

Похований у рідному селі Олександрівка.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 3, місце 8.