Ходак Віктор Григорович

Ходак Віктор Григорович
Дата та місце народження: 29 вересня 1987 р., с. Шедієве, Полтавська область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (26 років) с. Червоносільське, Донецька область
Місце поховання: с. Шедієве, Полтавська область
Звання: Солдат
Посада: Водій
Обставини смерті: Загинув 29-го серпня 2014 року під час бою з російськими військами у с. Червоносільському, коли українська колона намагалась прорватись з Іловайського котла. Був у складі десанту БМП №132, яке разом з автомобілями батальйону Донбас в'їхало на околицю с. Червоносільського, де по ньому було випущено три ПТУРи. Два пролетіло повз, а третій влучив у БМП №132. Віктор був важко поранений, і через деякий час помер у будинку, який також загорівся від потрапляння снаряду. 3 вересня 2014 р. тіло В.Г. Ходака разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. Був упізнаний бойовими товаришами та родичами. У БМП №132 також загинули О.О. Баланчук-Фанштейн та Є.А. Петров.

Народився 1987 року в селі Шедієве (Новосанжарський район, Полтавська область). Закінчив Шедіївську ЗОШ. Після строкової служби у ЗСУ працював водієм, механізатором — в агрофірмі. Згодом — в охоронній фірмі у Дніпропетровську.

20 червня 2014-го мобілізований, водій, 93-тя окрема механізована бригада.

29-го серпня 2014-го загинув під час бою з російськими військами у селі Червоносільське — українська колона намагалася вирватися з Іловайського котла. Віктор перебував у складі десанту БМП № 132 — разом з автомобілями батальйону «Донбас» в'їхали на околицю Червоносільського, де по ньому терористами випущено 3 ПТУРи. Два не поцілило, третій влучив у БМП. Віктора важко поранило, через деякий час він помер у будинку — загорілася будівля від потрапляння снаряду. В БМП тоді ж загинули солдати Олексій Баланчук та Євген Петров.

3 вересня 2014 р. тіла 97-ми загиблих у «Іловайському котлі» привезли до дніпропетровського моргу. Упізнаний бойовими товаришами та родичами.

Похований в селі Шедієве 5 грудня 2014 року — біля брата Олекасандра.

Без сина лишилась мама Ганна Володимирівна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 9, місце 31.