Харченко Євген Борисович «Ред»

Харченко Євген Борисович
Дата та місце народження: 1 лютого 1987 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (27 років) с. Червоносільське, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Посада: Розвідник
Обставини смерті: Вранці 29 серпня 2014 р., під час виходу т.зв. Зеленим коридором з Іловайського котла, пожежна машина рухалась в автоколоні батальйону Донбас з с. Многопілля до с. Червоносільського. На околиці Червоносільського пожежна машина натрапила на позицію російського танку Т-72 зі складу 6-ї окремої танкової бригади збройних сил РФ. Євген перебував на даху пожежної машини з РПГ-7 у руках та хотів підбити російський танк. Але, швидше за все, граната була бракованою і Ред не зміг вистрілити раніше за танк, який знищив пожежну машину прямим влученням. Загинув разом з Бані, Туром, Восьмим, Бірюком та Ахімом. 3 вересня 2014 тіло Реда разом з тілами 96 інших загиблих у Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. Був упізнаний батьком (за татуюванням на лікті) та похований 21 вересня 2014 року у смт Бортничі.

Народився 1 лютого 1987 року в місті Києві.

Здобув освіту в національній академії внутрішніх справ України, закінчив юридичний факультет.

Під час Євромайдану брав участь у протестних акціях.

Після анексії Криму Росією вирішив піти добровольцем до Національної гвардії України. З червня 2014 року служив штурмовиком у розвідувальній групі батальйону «Донбас».

Загинув 29 серпня 2014 року, під час виходу так званим «зеленим коридором» з Іловайського котла. Пожежна машина, в якій перебував Євген, рухалась в автоколоні батальйону «Донбас» із села Многопілля до села Червоносільське. На околиці останнього машина натрапила на позицію російського танку Т-72 зі складу 6-ї окремої танкової бригади збройних сил Росії. Боєць був нагорі пожежної машини з РПГ-7, коли танк прямим попаданням влучив у неї. Разом з Євгеном тоді загинули Павло Петренко («Бані»), Сергій Петров («Тур»), Андрій Журавленко («Восьмий»), Сергій Ковєшніков («Бірюк»), Михайло Данів («Ахім») та Андрій Щербіна («Портос»). Коли намагався полагодити один з автотранспортних засобів батальйону та відстрілювався, загинув від кулі снайпера молодший сержант Іван Ганя.

Був упізнаний родичами та похований 21 вересня в Бортничах, історичній місцевості Києва.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 9, місце 19.