Керничний Максим Сергійович

Керничний Максим Сергійович
Дата та місце народження: 23 червня 1978 р., м. Жмеринка, Вінницька область
Дата та місце смерті: 29 червня 2017 (39 років) сел. Кам'янка, Донецька область
Місце поховання: с. Леляки, Вінницька область
Звання: Прапорщик
Посада: Начальник сховища авіаційного пального
Обставини смерті: Загинув 29 червня 2017 р. поблизу сел. Кам'янка (Ясинуватський район) Донецької області в результаті влучення в бліндаж снаряду з ворожого танку.

[ред. | ред. код]

Народився 1978 року в місті Жмеринка на Вінниччині. Закінчив середню школу № 6. У шкільні роки грав у футбол, мріяв стати військовим, як і старший брат. Любив природу, риболовлю.

На військовій службі — з 1996 року. Після строкової служби, яку проходив у роті Почесної варти 101-й бригади охорони Генштабу (м. Київ), залишився в армії за контрактом. Тривалий час працював у Жмеринському об'єднаному міському військовому комісаріаті.

З 2014 року проходив службу у 456-ій бригаді транспортної авіації, в/ч А1231, с. Гавришівка, на посаді начальника сховища авіаційного пального.

Під час російської збройної агресії проти України у жовтні 2015 року був відряджений в зону проведення антитерористичній операції. У січні 2017 року вирушив на фронт вдруге — в складі 12-го окремого мотопіхотного батальйону «Київ» 72-ї окремої механізованої бригади, в/ч польова пошта В2277. Виконував завдання у Донецькій області, — поблизу Ясинуватської розв'язки.

Загинув 29 червня 2017 року під час бою в районі між селищем Кам'янка та окупованим селищем Крута Балка, в результаті влучення у бліндаж снаряду з ворожого танку Т-72. Ще троє бійців зазнали контузії, в одного з них на шоломі була встановлена камера, яка зняла весь бій і момент смерті прапорщика Керничного.

Після прощання у військовій частині в Гавришівці похований 2 липня на міському кладовищі Жмеринки у с. Леляки.

Залишилися батьки, брат (полковник ЗСУ), дружина Валентина і неповнолітній син Максим.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 1, місце 5.