Карпенко Олександр Григорович

Карпенко Олександр Григорович
Дата та місце народження: 10 травня 1977 р., с. Радалівка, Полтавська область
Дата та місце смерті: 28 серпня 2014 (37 років) с. Войкове, Старобешівський район, Донецька область
Місце поховання: с. Запсілля, Кременчуцький район, Полтавська область
Посада: Старший водій
Обставини смерті: Загинув приблизно о 4-00 28-го серпня 2014 р. на дорозі поміж селами Новозар'ївка та Войкове. Був у складі ротно-тактичної групи 92-ї окремої механізованої бригади, яка мала деблокувати війська, що опинились в Іловайському котлі. Група спочатку була обстріляна російською артилерією, а потім диверсійно-розвідувальними загонами супротивника. Загинув разом з Романцовим І.С., Бризгайло С.В., Безщотним Ю.В., Лепетюхою В.В., Деребченко А.В., Чорним С.С., Батраченко Р.В. та Бутиріним А.В. 16 вересня 2014 р. тіло Карпенка О.Г. було ексгумовано та привезено до Запоріжжя пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан). Упізнаний за експертизою ДНК. Похований 18 березня 2015 р.

[ред. | ред. код]

Народився 1977 року в селі Радалівка Глобинського району Полтавської області. Мама Світлана Василівна — вчителька української мови та літератури. Був старшою дитиною, ріс із двома молодшими братами, закінчив школу в Запсіллі, де й познайомився із майбутньою дружиною. Пройшов строкову службу в Національній гвардії України. Після демобілізації працював водієм у Запсіллі. 1997 року одружився, подружжя переїхало до Кременчука. 2003 року повернувся в село; майстер на всі руки, сам побудував будинок для сім'ї, любив землю та захоплювався технікою, разом з меншими братами створив власне маленьке фермерське господарство. Працював у Кременчуці на тютюновій фабриці.

Доброволець, призваний за мобілізацією 2 серпня 2014 року. Молодший сержант, старший стрілець — водій БТР 92-ї окремої механізованої бригади.

28 серпня 2014-го ротно-тактична група рухалась у район Старобешевого з метою деблокування українських підрозділів в Іловайську. У 5 км на схід від міста Комсомольське (Донецька область) о 4-й ранку колона потрапила під масований обстріл російських військ із РСЗВ «Град», мінометів і танків та ДРГ терористів. Тоді ж полягли Руслан Батраченко, Юрій Безщотний, Сергій Бризгайло, Антон Бутирін, Андрій Деребченко, Олександр Карасик, Василь Лепетюха, Ігор Романцов, Сергій Чорний.

16 вересня пошуковцями вивезено 8 тіл загиблих із братської могили неподалік села Новозар'ївка.

Упізнаний за експертизою ДНК, 18 березня 2015 року похований у селі Запсілля (Кременчуцький район).

Залишилися дружина Людмила, вчителька Омельницької школи, син Богдан та донька Анастасія (1998 р.н. і 2002 р.н.).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 5, місце 21.