Карась Роман Валентинович

Карась Роман Валентинович
Дата та місце народження: 17 липня 1985 р., с. Шев'якине, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 4 жовтня 2015 (30 років) с. Пищевик, Волноваський район, Донецька область
Звання: Солдат
Посада: Водій
Обставини смерті: Загинув 4 жовтня 2015 р. підірвавшись на розтяжці з міною неподалік села Пищевик, рухаючись на допомогу побратимам з батальйону Донбас, які підірвалися на міні в секторі М поблизу села Павлопіль (Волноваський район Донецька область).

Народився 1985 року в селі Шев'якине Дніпропетровської області у родині робітників, закінчив 2002 року Павлівську ЗОШ. 2008 року закінчив Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара — факультет фізики, електроніки та комп'ютерних систем. Під час навчання працював на радіоринку «Метеор». У 2008—2009 роках працював заступником директора Шев'якінського ПТУ № 74.

Мобілізований добровольцем 28 серпня 2014 року; службу починав у 40-му батальйоні «Кривбас». Солдат, розвідник 37-го окремого мотопіхотного батальйону.

Пройшов бої під Авдіївкою, в секторі «М», проводив операції в тилу терористів, відзначений бойовими нагородами.

З жовтня 2015 року група під керівництвом Романа Карася отримала бойове завдання перетнути річку Кальміус та, не виходячи на територію, контрольовану терористами, зайняти пости для спостереження за їх діями. 4 жовтня троє бійців 37-го батальйону вирушили на виручку побратимам із батальйону «Донбас», які підірвалися на міні в секторі «М» поблизу села Павлопіль Волноваського району. Під час руху військовики підірвалися на «розтяжці» з міною біля села Пищевик. Роман Карась загинув, решта зазнали поранень.

Похований у селі Шев'якине Васильківського району.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 6, місце 35.