Карачевський Станіслав Володимирович

Карачевський Станіслав Володимирович
Дата та місце народження: 19 квітня 1981 р., м. Бердянськ, Запорізька область
Дата та місце смерті: 6 квітня 2014 (32 роки) смт Новофедорівка, Сакський район, Автономна Республіка Крим
Місце поховання: м. Бердянськ, Запорізька область
Звання: Майор
Посада: Начальник оперативного відділення штабу
Обставини смерті: 6 квітня 2014 року близько 23:45 був застрелений молодшим сержантом Чорноморського флоту РФ Зайцевим двома пострілами впритул з автомату АК-74. Інцидент стався на території офіцерського гуртожитку в селищі міського типу Новофедорівка (Сакський район).

Станіслав Карачевський народився у місті Бердянську. 1998 року закінчив бердянську ЗОШ № 5. Займався спортом — плаванням і баскетболом. Ходив у клуб «Современник», на кружки «Брейн-ринг» і «Що? Де? Коли?», брав участь у шкільному КВК.

Навчався в Севастопольському військово-морському інституті імені Нахімова. Коли був курсантом, винаймав квартиру, де познайомився з внучкою хазяйки Ольгою. У 2005 році Станіслав і Ольга одружилися. По закінченні інституту Станіслав рік служив в Очакові, по тому його частину перевели в Крим. Проходив службу на посаді начальника оперативного відділення штабу 10-ї Сакської окремої морської авіаційної бригади (в/ч А1100) Військово-Морських Сил ЗСУ.

22 березня 2014 року відбувся штурм, який завершився остаточним захопленням Сакської авіабази. Після захоплення Криму російськими окупантами майор Карачевський залишився вірним присязі народу України та очікував виїзду на материк разом з іншими українськими військовиками.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 7.