Караченцев Олександр Юрійович

Караченцев Олександр Юрійович
Дата та місце народження: 27 серпня 1987 р., м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 24 липня 2014 (26 років) с. Семигір'я, Донецька область
Звання: Солдат
Посада: Номер обсуги
Обставини смерті: Загинув 24 липня 2014 р. близько 16.00 у бою на блокпості 9305 біля села Семигір'я (Бахмутський район Донецька область). Разом з Олександром загинули старший солдат І. Берестенко та старший солдат О. Григорович.

Народився 1987 року в місті Кривий Ріг. 2004 року закінчив Криворізьку ЗОШ № 11. Після строкової служби в армії працював разом із батьком на вантажних перевезеннях. Після окупації Криму добровольцем пішов до військкомату.

Мобілізований в травні 2014-го, номер обслуги, 93-тя окрема механізована бригада.

24 липня 2014-го загинув у бою біля села Новолуганське. Диверсійна група терористів під'їхала на машині до місця, де військові набирали воду, та відкрила кулеметний вогонь. Відбиваючи атаку терористів, у бою загинули троє бійців — Ігор Берестенко, Олександр Григорович, Олександр Караченцев.

Похований у Кривому Розі. Без Олександра лишилися батьки.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений

13 серпня 2015 року — орденом «За мужність» III ступеня. в Кривому Розі на будинку, де він проживав, встановлено меморіальну дошку його честі. Медаль «За жертовність і любов до України» УПЦ КП (посмертно). відзнакою міста Кривий Ріг «За Заслуги перед містом» 3 ступеня (посмертно).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 4, місце 6.