Капустян Олексій Віталійович «Капуста, Качан»

Капустян Олексій Віталійович
Дата та місце народження: 18 жовтня 1993 р., м. Рівне, Рівненська область
Дата та місце смерті: 29 листопада 2019 (26 років) с. Водяне, Донецька область
Місце поховання: с. Тучин, Рівненська область
Звання: Сержант
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 29 листопада 2019 р. під час обстрілу позиції ЗСУ поблизу смт Водяне на Приазовському напрямку: під час ведення кулеметного вогню у відповідь в нього поцілив ворожий снайпер.

Народився 1993 року в місті Рівне. Мешкав в селі Кринички (Гощанський район) — у шкільні роки переїхав з родиною до села. Навчався в Тучинській спеціальній ЗОШ-інтернаті. Строкову службу проходив у внутрішніх військах МВС в Маріуполі протягом 2012—2013 років. Закінчив училище та здобув будівельну спеціальність.

2014 року з початком війни добровольцем пішов на фронт — у складі 2-го батальйону територіальної оборони «Горинь». Брав участь у боях за Іловайськ. Надалі проходив службу у му окремому мотопіхотному батальйоні «Горинь» 30-ї бригади. З 2016-го — в 130-му окремому розвідувальному батальйоні. Протягом 14 листопада 2018 року — 9 серпня 2019 року — у 24-й бригаді; на посаді головного сержанта 2-го взводу 1-ї роти. Брав увасть у боях на Світлодарській дузі, поблизу Мар'їнки. 8 листопада 2019-го підписав новий контракт — у 10-ій бригаді, щоби залишитися на передовій; сержант, командир відділення протитанкового взводу роти вогневої підтримки. Здійснював виконання завдань у Приазов'ї.

29 листопада 2019 року у передвечірню пору загинув під час обстрілу позиції поблизу села Водяне (Волноваський район) з напряму окупованої Ужівки — від кульового поранення грудної клітки в ділянку серця. Олексій був старшим на позиції; з початком ворожого кулеметного обстрілу відкрив вогонь у відповідь, але зазнав ураження кулею снайпера (влучила вище й лівіше від пластини бронежилету).

Проводжали в останню путь у Криничках, прийшли прощатися й жителі сусідніх Річиці та Юрчина. Прощання відбулося і у Тучині, де похований 2 грудня 2019 року; перехожі стояли на колінах.

Без Олексія лишились мама, брат, сестра та донька 2016 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 4, місце 22.