Каплунов Дмитро Віталійович «Добер»

Каплунов Дмитро Віталійович
Дата та місце народження: 4 грудня 1980 р., м. Алмати, Казахстан
Дата та місце смерті: 1 грудня 2019 (38 років) с. Староласпа, Бойківський район, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Звання: Полковник
Посада: Командир групи
Обставини смерті: Загинув 1 грудня 2019 року в Донецькій області, поблизу села Староласпа Донецької області. В ніч з 30 листопада на 1 грудня група спецпризначення Альфа СБУ виконувала бойову задачу з ведення розвідки і спостереження у сірій зоні в районі с. Староласпа. Вночі, під час переходу групи після виконання задач, стався підрив на міні. Внаслідок вибуху підполковник Каплунов загинув на місці, а ще двоє офіцерів зазнали поранень — полковник Денис Волочаєв помер вже під час евакуації. Група забрала зброю та документи Дмитра Каплунова, а його тіло залишилося на місці вибуху і було захоплене бойовиками. Передача тіла українській стороні відбулася 7 грудня.

Народився у сім'ї військових у невеличкому місті Великі Мости, що на Львівщині. Закінчив 9 класів Соснівської школи #13, після чого переїхав у Харків, де продовжив навчання у школі № 153 міста Харкова. Батько і молодший брат також військовослужбовці (батько — прикордонник).

У 2002 році з відзнакою закінчив Національну Академію прикордонних військ України імені Б.Хмельницького. З 2002 по 2004 роки проходив службу у КНЦ ДПСУ на посаді заступника командира роти. В 2004 році пройшов випробування і став співробітником ЦСО «А» СБУ (кінологічний відділ). З перших днів російсько-української війни є її учасником.

Загинув 1 грудня 2019 року в Донецькій області, поблизу села Староласпа Донецької області. За даними Юрія Бутусова, в ніч з 30 листопада на 1 грудня група спецпризначення «Альфа» СБУ виконувала бойову задачу з ведення розвідки і спостереження у «сірій зоні» в районі с. Староласпа. Вночі, під час переходу групи після виконання задач, стався підрив на міні. Внаслідок вибуху підполковник Каплунов загинув на місці, а ще двоє офіцерів зазнали поранень — Денис Волочаєв помер вже під час евакуації. Група забрала зброю та документи Дмитра Каплунова, а його тіло залишилося на місці вибуху і було захоплене бойовиками 1 ОМСБр. Передача тіла українській стороні відбулася 7 грудня.

31 травня 2021 року на фасаді школи № 153, де навчався Дмитро Каплунов, встановили меморіальну дошку.

Похований 5 грудня у 2019 році на Байковому кладовищі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 4, місце 24.