Каплуненко Ігор Валентинович «Старшина»

Каплуненко Ігор Валентинович
Дата та місце народження: 9 березня 1968 р., м. Біла Церква, Київська область
Дата та місце смерті: 5 січня 2015 (46 років) м. Бахмут, Донецька область
Місце поховання: м. Біла Церква, Київська область
Посада: Заступник командира взводу
Обставини смерті: Загинув 5 січня 2015 р. близько 19:00 під час здійснення ротації в зоні АТО в ДТП на трасі Київ — Довжанський поблизу міста Артемівськ (Донецька область).

[ред. | ред. код]

Активіст Білоцерківського Євромайдану, входив до складу Громадського формування «Щит», ВО «Свобода». З початком бойових дій допомагав бійцям НГУ як волонтер, згодом записався добровольцем. Заступник командира 2-го взводу 3-ї роти, Київська окрема бригада, Північне ОТО НГУ, псевдо «Старшина».

Протягом 19 серпня — 6 жовтня брав участь у боях за Вуглегірськ. Січнем 2015-го відряджений на схід України — для забезпечення ротації підрозділів резервного батальйону ім. Героя України генерал-майора С. Кульчицького.

5 січня перебував у мікроавтобусі «Богдан», котрий при перевезенні взводу резервістів потрапив у ДТП поблизу Артемівська. З «Богданом» зіштовхнувся військовий «КрАЗ». Сергій Бабічев був досвідченим водієм, за свідченнями тих, хто вижив, до останнього намагався зробити все можливе для того, щоб уникнути зіткнення та врятувати побратимів, Віктор Бурка, Юрій Лінивенко, Роман Малюта, Володимир Матківський, Максим Щіпов та Тарас Герасимюк загинули від травм. Тоді загинуло 12 військовиків, ще 21 зазнав травм. 17 січня помер в київському шпиталі від поранень Ігор Дідач.

Без Ігоря лишились мама, дружина, двоє дітей, внучка.

8 січня 2015-го похований у місті Біла Церква.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 4, місце 19.