Каплінський Олександр Валерійович

Каплінський Олександр Валерійович
Дата та місце народження: 4 квітня 1979 р., м. Вінниця
Дата та місце смерті: 16 листопада 2014 (35 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Вінниця
Посада: Старший офіцер групи бойової та спеціальної підготовки
Обставини смерті: Близько 10:00 16 листопада 2014 р. російські бойовики з гранатометів обстріляли блокпост сил АТО на перехресті між містами Золоте та Гірське (Луганська область), в районі траси Бахмутка. Від осколкового поранення в голову Олександр помер у міській лікарні Лисичанська.

1996 року закінчив Вінницьку школу-ліцей № 7. Призваний на строкову військову службу, внутрішні війська МВС України. 1998 року вступив на окремий факультет ВВ МВС Національної академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького. Після закінчення навчання займав посади командира навчального взводу, навчальної роти Навчального центру ВВ МВС (Золочів).

2007 року призначений заступником командира роти, полк спеціального призначення ВВ МВС «Ягуар». З 2010 року знову командував ротою у Навчальному центрі.

2011 року вступив до магістратури Академії внутрішніх військ МВС, по закінченні навчання у березні 2014 року зайняв посаду старшого офіцера групи бойової та спеціальної підготовки вінницького полку ВВ МВС.

Старший офіцер групи бойової та спеціальної підготовки.

В першій половині дня 16 листопада 2014-го російські терористи з гранатометів обстріляли блокпост українських сил на перехресті між містами Золоте та Гірське. Каплінський помер від осколкового поранення в голову у міській лікарні Лисичанська.

Вдома залишилися дружина та двоє дітей: 3-річна донька і 11-річний син.

Похований у місті Вінниця, центральне міське кладовище, алея героїв.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 4, місце 2.