Капчур Андрій Володимирович

Капчур Андрій Володимирович
Дата та місце народження: 22 травня 1980 р., с. Забойки, Тернопільська область
Дата та місце смерті: 25 січня 2015 (34 роки) с. Санжарівка, Донецька область
Місце поховання: с. Забойки, Тернопільська область
Звання: Солдат
Посада: Заступник командира бойової машини-навідник-оператор
Обставини смерті: Загинув 25 січня 2015 р. у бою на опорному пункті Валера (висота 307,5) поблизу села Санжарівка (Донецька область) в районі Дебальцеве. Впізнаний за експертизою ДНК. Разом з Андрієм загинули солдат А. Ковач, солдат Ф. Лопацький, солдат В. Питак, солдат О. Леврінц, старший лейтенант С. Свищ (54 ОРБ) та старшина О. Венгер (54 ОРБ).

Андрій виріс у багатодітній сім'ї, де крім нього було ще шість братів і п'ять сестер. До війни працював у сусідньому селі Драганівка в столярному цеху на підприємстві «Кузя», що займається виготовленням дитячих ліжок.

Призваний за мобілізацією в серпні 2014 року. Після навчань у Мукачевому його підрозділ відправили в зону АТО: спочатку в Попасну, потім під Дебальцеве, опорний пункт «Валера» (висота 307,5) поблизу села Санжарівка. Воював разом з односельцем Дмитром Заплітним.

Востаннє на зв'язок з рідними він виходив 21 січня 2015. Загинув під час бою 25 січня 2015. У цьому бою українським військовим вдалось знищити 3 танки та частину живої сили терористів. Тоді ж загинули старший лейтенант Сергій Свищ, старшина Олександр Венгер, солдати Адальберт Ковач, Олександр Леврінц, Федір Лопацький, Володимир Питак. Довший час вважався безвісти зниклим. Тіло Андрія Капчура знайшли лише у травні та опізнали за ДНК-тестом.

Поховали героя 19 серпня на цвинтарі в рідному селі біля могили Борцям за волю України. 

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 6, місце 33.