Кандул Роман Григорович

Кандул Роман Григорович
Дата та місце народження: 9 липня 1983 р., смт Семенівка, Полтавська область
Дата та місце смерті: 26 березня 2017 (33 роки) с. Малинівка, Слов'янський район, Донецька область
Місце поховання: смт Семенівка, Полтавська область
Посада: Бортовий авіаційний технік
Обставини смерті: Загинув 26 березня 2017 р. в результаті авіакатастрофи військового гелікоптеру Мі-2, яка сталася біля с. Малинівка (Слов'янський район) Донецької області, в 13 км від аеродрому м. Краматорська. Разом з Романом загинули підполковник Є. Волошин, капітан Д. Мовчан, полковник В. Мельник та полковник В. Калитич.

Народився 1983 року в смт Семенівка на Полтавщині. Навчався у Семенівській школі № 2, потім у Семенівській школі № 1, яку закінчив у 2000 році.

2005 року закінчив Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба. З 2009 проходив військову службу у 831-ій бригаді тактичної авіації в Миргороді. З 2015 проходив службу в Полтаві. Захоплювався масштабним моделюванням. Був консультантом проекту Aviation Fans' Shop (сувенірна продукція на авіаційну тематику).

Старший лейтенант, бортовий авіаційний технік екіпажу військового гелікоптера Мі-2 вертолітної ескадрильї 18-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ, в/ч А3384, м. Полтава.

З лютого 2017 року перебував у відрядженні в Краматорську, у складі екіпажу вертольота Мі-2, разом з командиром екіпажу підполковником Євгенієм Волошиним та з другим пілотом капітаном Дмитром Мовчаном. Їхній вертоліт («бджілка», як вони його називали) виконував роль повітряного «таксі», перевозив вантажі та особовий склад Генштабу і Збройних сил у районі проведення АТО, поблизу лінії фронту.

26 березня 2017 року близько 15:00 військовий гелікоптер Мі-2 зазнав авіакатастрофи поблизу села Малинівка Слов'янського району Донецької області, за 13 км від аеродрому Краматорська. За попередніми висновками, вертоліт, що летів на малій висоті, зачепився за лінії електропередач і впав. Загинули троє членів екіпажу, — підполковник Євгеній Волошин, капітан Дмитро Мовчан і старший лейтенант Роман Кандул, та два пасажири — офіцери Озброєння ЗСУ полковники Валерій Мельник і Віктор Калитич.

30 березня з військовими льотчиками попрощались у Полтаві. Панахида пройшла в Авіамістечку, на території 18-ї бригади армійської авіації, в/ч А3384. Наступного дня похований на кладовищі смт Семенівка.

Батько Романа помер, залишились мати, молодший брат, дружина та двоє дітей, — 4-річний син Олег і новонароджена донька Анна, яка народилася 24 лютого 2017 року, коли Роман був на Сході.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 2, місце 34.