Іванов Сергій Олексійович «Акула»

Іванов Сергій Олексійович
Дата та місце народження: 16 листопада 1988 р., смт Нові Санжари, Полтавська область
Дата смерті: 17 січня 2018 (29 років)
Посада: Командир розрахунку
Обставини смерті: Загинув вночі 17 січня 2018 р. в результаті підриву МТ-ЛБ на вибуховому пристрої під час перевезення особового складу в районі Світлодарської дуги. Разом із Сергієм загинув старший солдат Д. Бєляєв.

Народився 1988 року в Нових Санжарах (Полтавська область). 2004 року закінчив 9 класів Новосанжарського НВК, після чого вступив до Хорольського агропромислового коледжу, але не закінчив (за власним бажанням) — вирішив іти до армії.

Призваний на строкову в листопаді 2006 року, службу проходив у 275-му арсеналі зберігання артилерійських боєприпасів (Новобогданівка Запорізької області). Після строкової служби у грудні 2007 року підписав контракт із 1-ю бригадою надводних кораблів ВМС, служив старшим радіотелефоністом на флагмані «Гетьман Сагайдачний»; після звільнення у запас працював в охоронних структурах Києва.

В часі війни 28 серпня 2014 року був мобілізований, на фронті з жовтня 2014-го, служив у 93-й бригаді — командир бойової машини реактивного артилерійського дивізіону БМ-21 «Град». Захищав ДАП, Піски, Авдіївку, Мар'їнку. Через місяць після демобілізації підписав контракт; старший сержант, командир взводу—командир бойової машини 2-ї протитанкової артилерійської батареї протитанкового артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи 54-ї бригади.

17 січня 2018-го загинув вночі у зоні бойових дій внаслідок підриву МТ-ЛБ на вибуховому пристрої під час перевезення особового складу поблизу. Імовірно через сніг машина з'їхала у бік і наскочила на міну. Загинули два члени екіпажу, які перебували всередині — Сергій Іванов та старший солдат Дмитро Беляєв; ще 5 бійців дістали поранення.

19 січня 2018 року похований на центральному кладовищі смт Нові Санжари з військовими почестями; новосанжарці утворили «живий коридор», зустріли Героя на колінах.

Без Сергія лишились мама, вітчим, брат, сестра, дружина та донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 4, місце 24.