Іщук Олексій Васильович

Іщук Олексій Васильович
Дата та місце народження: 4 травня 1990 р., с. Заслучне, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 24 червня 2017 (27 років) с. Сокільники, Луганська область
Місце поховання: с. Заслучне, Хмельницька область
Звання: Сержант
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 24 червня 2017 р. від мінно-вибухової травми під час виконання бойового завдання в районі с. Сокільники, Новоайдарський район, Луганська область, підірвавшись на міні. Разом з Олексієм загинув сержант В. Лаврись.

Народився 4 травня 1990 року у селі Заслучне Красилівського району Хмельницької області. З 1996 по 2007 рік навчався у Заслучненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, яку закінчив зі срібною медаллю. В шкільні роки брав участь у змаганнях із військово-прикладних видів спорту. У лютому 2007 року в складі збірної районну виступав у командно-особистих змаганнях серед учнів загальноосвітніх шкіл із кульової стрільби першості Хмельниччини, де виборов І місце серед юнаків у стрільбі з пневматичної гвинтівки та ІІІ місце серед юнаків у стрільбі з малокаліберної гвинтівки.

У 2009 році закінчив Хмельницький кооперативний торговельно-економічний коледж Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, де здобув кваліфікацію молодшого спеціаліста з фінансів.

У 2010 році був призваний на строкову військову службу та направлений у 8-й окремий полк спеціального призначення, в/ч А0553, м. Хмельницький. Був нагороджений грамотою за сумлінне виконання службових обов'язків, зразкову військову дисципліну, високі показники в бойовій та гуманітарній підготовці.

Звільнившись у запас, вступив до Тернопільського національного економічного університету (нині - Західноукраїнський національний університет), який закінчив у 2013 році, здобувши кваліфікацію бакалавра з фінансів і кредиту.

З початком російської збройної агресії проти України у червні 2014 року добровольцем став на захист Батьківщини, повернувшись до свого полку. Виконував завдання на території проведення антитерористичної операції.

Сержант, командир відділення 8-го ОПСпП.

Загинув вночі 24 червня 2017 року від мінно-вибухової травми внаслідок підриву на міні під час виконання бойового завдання поблизу окупованого села Сокільники Новоайдарського району Луганської області. Повертаючись із завдання група натрапила на мінне поле, міна розірвалась в Олексія під ногами, але він встиг попередити своїх бійців, врятувавши їм життя. Разом з Олексієм загинув сержант Василь Лаврись.

Похований 26 червня на кладовищі рідного села Заслучне.

Залишились батьки та молодший брат Іван. Мати, Людмила Іванівна Іщук, — вчитель Заслучненського ліцею. Батько, Василь Іщук, тривалий час був завідувачем сільського Будинку культури.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 10, місце 27.