Гуцаленко Микола Віталійович «Кока»

Гуцаленко Микола Віталійович
Дата та місце народження: 19 грудня 1991 р., м. Первомайськ, Миколаївська область
Дата та місце смерті: 23 лютого 2017 (25 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Миколаїв
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Помер 23 лютого 2017 р. о 17.45 в реанімаційному відділенні обласної клінічної лікарні ім. Мечникова м. Дніпро від отриманих 21 лютого 2017 р. вогнепальних поранень поблизу с. Водяне (Ясинуватський район) Донецької області.

Народився в місті Первомайську Миколаївської області. З дитинства захоплювався веслуванням, тренувався у Первомайській ДЮСШ у тренера Олександра Федорченка.

У 2005 році вступив до Миколаївського вищого училища фізичної культури (тренер — Олександр Шевченко), а після його закінчення — до Національного університету кораблебудування, якого так і не закінчив. Протягом восьми років входив до складу збірної Миколаївської області. У складі байдарки-двійки разом з Андрієм Сачковським виконав норматив майстра спорту. На чемпіонаті України 2014 року на байдарці-двійці в парі з Вадимом Деревинським посів третє місце з марафону.

У 2014 році залишив навчання в університеті і вступив до війська. Пройшов щаблями військової кар'єри від солдата до командира взводу, молодшого лейтенанта. Брав участь в обороні Донецького аеропорту, боях під Мар'їнкою, на Савур-могилі. Був одним з трьох «кіборгів», які встановили прапор над Донецьким аеропортом.

21 лютого 2017 року отримав важке поранення у зоні проведення АТО в районі Авдіївки, внаслідок чого впав у кому. Шпиталізований до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні. Помер 23 лютого 2017 року. Похований в Миколаєві на Центральному кладовищі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 9, місце 13.