Гутнік-Залужний Іван Вікторович

Гутнік-Залужний Іван Вікторович
Дата та місце народження: 18 грудня 1990 р., м. Запоріжжя
Дата та місце смерті: 10 серпня 2014 (23 роки) м. Амвросіївка, Донецька область
Місце поховання: м. Запоріжжя
Звання: Лейтенант
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Отримав вогнепальні поранення близько 1-ї години ночі під час обстрілу терористами блокпоста поблизу міста Амвросіївка Донецька область. Медики до останнього боролися за життя офіцера, але поранення виявилося смертельним.

Народився 1990 року в місті Запоріжжя. Єдиний син у матері; закінчив Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій — магістр, офіцер запасу; працював начальником виробничо-технічного відділу приватного підприємства — будівельні й монтажні роботи. У квітні 2014 року мобілізований на військову службу до Національної гвардії України, однак прийшов практично добровольцем; відклав призначене на 7 червня весілля. Організував за допомогою соціальних мереж «народне» постачання засобів захисту та зв'язку, іншого спорядження. 27 липня був направлений безпосередньо в зону бойових дій.

10 серпня 2014 року під час обстрілу терористами блок-поста біля Амвросіївки Донецької області отримав вогнепальне поранення: перебував у складі «секрету» та побачив у тепловізор групу невідомих, доповів командуванню та отримав наказ спостерігати. Майже одразу група невідомих відкрила вогонь у напрямку «секрету», скоріше всього, вони вицілювали саме бійця з тепловізором, розуміючи, що, можливо, він їх бачив. «Секрет» відкрив вогонь у відповідь по бойовиках, що підкрадалися, чим врятував життя підрозділу. Терористів викрили та змусили відступити.

Медики не змогли врятувати життя молодшого лейтенанта — дві кулі влучили, пройшовши над пластинами бронежилета, і серйозно травмували життєво важливі органи. Лейтенант Гутнік-Залужний ціною свого життя врятував 48 побратимів.

13 серпня мешканці Запоріжжя провели його в останню дорогу, серед близьких — мати Галина Іванівна та 96-річний дід, полковник Іван Анікейович Залужний, учасник Другої світової війни, ветеран ВМФ СРСР — морський піхотинець.

Похований на Осипенківському кладовищі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 10, місце 19.