Гуртов Олексій Анатолійович

Гуртов Олексій Анатолійович
Дата та місце народження: 9 жовтня 1977 р., м. Балаклія, Харківська область
Дата та місце смерті: 9 лютого 2015 (37 років) с. Логвинове, Донецька область
Місце поховання: м. Мукачеве, Закарпатська область
Посада: Командир батареї
Обставини смерті: Зник безвісти 9 лютого 2015 р. попавши у засідку поблизу села Логвинове у верхній частині дебальцівського виступу на трасі між м. Дебальцеве і м. Артемівськ (Донецька область) під час перевезення боєприпасів на машині УРАЛ-4320 з Артемівська у Дебальцеве. Разом з Олексієм загинули сержант Р. Чорнобай, старший лейтенант В. Білак та солдат Р. Совлич. Впізнаний серед загиблих. Похований.

Батько Олексія, Анатолій Гуртов, був військовим вертолітником та загинув в Афганістані у 1988 році. Закінчив Балаклійську ЗОШ, в подальшому — Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба. Проживав в м. Мукачево. Майор, командир зенітно-ракетної батареї ракетно-артилерійського дивізіону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. З березня 2014 року перебував в зоні бойових дій.

9 лютого 2015 року, військовослужбовці їхали автомобілями ЗІЛ та УАЗ з м. Артемівська (нині — м. Бахмут) до м. Дебальцеве та поблизу с. Логвинове, у верхній частині «дебальцівського виступу», потрапили під ворожий обстріл. Дещо пізніше автівки було знайдено, а про військовиків відомостей не було. Тоді, у ЗІЛі загинули майор Олексій Гуртов, старший лейтенант Василь Білак, сержант Роман Чорнобай, солдат Роман Совлич, в УАЗі — полковники Ігор Павлов та Сергій Циганок, підполковник Артур Музика, майор Святослав Василенко, молодший сержант Антон Макаренко.

Без Олексія лишилися мама, дружина Ліліана та двоє неповнолітніх синів — 2007 й 2008 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 10, місце 5.