Гуртяк Юрій Олександрович «Таєць»

Гуртяк Юрій Олександрович
Дата та місце народження: 3 серпня 1985 р., м. Сєвєродонецьк, Луганська область
Дата та місце смерті: 11 липня 2016 (30 років) с. Славне, Донецька область
Місце поховання: с. Містки, Луганська область
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Загинув близько 6.00 ранку 11 липня 2016 року під час мінування території неподалік населених пунктів Тарамчук та Новомихайлівка Мар'їнського району Донецької області. Сапери разом із групою прикриття висунулися на передній край і натрапили на міну спрямованої дії МОН-50. Разом з Юрієм загинув старший солдат Я. Комаров.

Народився 3 серпня 1985 року в селі Містки Сватівського району на Луганщині. Після закінчення середньої школи вступив на хімічний факультет Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в Сєвєродонецьку. Під час навчання в університеті почав займатися муай-тай, у якому здобув вагомих досягнень, ставши чемпіоном світу.

У 2013—2014 роках Юрій брав участь у Євромайдані у Києві; під час проросійських виступів на Луганщині разом з іншими проукраїнськими активістами регіону брав участь у створенні місцевої «самооборони», що ставила на меті протистояти сепаратизму. Навесні 2014 року вступив до добровольчого батальйону «Айдар», у якому служив стрільцем, гранатометником, корегувальником та навідником БМП-1. Під час служби у зоні АТО брав участь у боях під Трьохізбенкою, під Щастям, у боях на «бахмутській трасі», поблизу села Кримське. З жовтня 2015 року, командуючи розвізводом, виконував бойові завдання в Мар'їнському районі Донецької області.

Загинув 11 липня 2016 року разом зі старшим солдатом Ярославом Комаровим під час виконання бойового завдання з мінування можливих шляхів просування бойовиків ДНР: обидва військовослужбовці підірвалися на протипіхотній міні МОН-50 поблизу села Тарамчук Мар'їнського району. У жовтні 2016 року в пам'ять про Юрія Гуртяка у корпусі хімічного факультету Східноукраїнського університету в Сєвєродонецьку відкрили меморіальну дошку на його честь.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 5, місце 33.