Гульцьо Артем Андрійович

Гульцьо Артем Андрійович
Дата та місце народження: 9 серпня 1993 р., м. Дружба, Ямпільський район, Сумська область
Дата та місце смерті: 19 грудня 2017 (24 роки) смт Верхньоторецьке, Ясинуватський район, Донецька область
Місце поховання: м. Житомир
Посада: Сапер
Обставини смерті: Загинув 19 грудня 2017 р. біля смт Верхньоторецьке в результаті підриву на вибуховому пристрої з розтяжкою. Виконуючи бойове завдання, боєць у складі групи вирушив у напрямку позицій ворога, де потрапив у замасковану пастку. Артем підірвався і загинув на місці, два його побратими були поранені.

Народився 1993 року в місті Дружба (Ямпільський район, Сумська область) у родині військовослужбовця-залізничника та вчительки. Виростав зі старшим братом, захоплювався спортом (особливо парашутним), мав добру фізичну підготовку. Після закінчення школи та проходження строкової служби підписав контракт зі Збройними Силами України, пройшов навчання на сапера. Мешкав у місті Житомир з 2011 року; старший солдат, сапер інженерно-саперного взводу інженерно-саперної роти 2-го батальйону 95-ї бригади. Різьбив по дереву, майстрував меблі, займався спортом. 2013 року одружився, створив сім'ю з житомирянкою Надією.

На фронті з 21 травня 2014 року; пройшов гарячі точки.

19 грудня 2017 року загинув вранці від мінно-вибухової травми під час виконання бойового завдання — внаслідок підриву на вибуховому пристрої з «розтяжкою» — поблизу смт Верхньоторецьке (Ясинуватський район). Артем у складі групи вирушив у напрямку позицій ворога, потрапив у замасковану пастку, підірвався і загинув на місці; ще двоє бійців зазнали поранень (один з них був у важкому стані).

У зв'язку з загибеллю Артема в Житомирі скасували відкриття новорічної ялинки, на виконкомі міської ради 20 грудня загиблого героя вшанували хвилиною мовчання. Похований 21 грудня 2017 року в Житомирі на Смолянському військовому кладовищі, у місті оголошено жалобу.

Без Артема лишилися батьки, дружина та двоє синів 2013 р.н. й 2016 р.н. (брат Іван помер 2015 року).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 2, місце 23.