Гулько Олег Васильович

Гулько Олег Васильович
Дата та місце народження: 9 лютого 1972 р., м. Заліщики, Тернопільська область
Дата та місце смерті: 7 липня 2014 (42 роки) м. Щастя, Луганська область
Місце поховання: м. Заліщики, Тернопільська область
Звання: Сержант
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув біля міста Щастя під Луганськом від пострілу в спину. Свідки кажуть — терористи приїхали начебто здаватися з білим прапором, а потім відкрили вогонь на ураження.

Середню освіту здобув у Заліщицькій середній школі імені Осипа Маковея, продовжив навчання у Кременецькому лісотехнічному технікумі, Заставненському училищі. Після навчання пішов в армію, отримав звання сержанта. Працював будівельником.

Зовнішні відеофайли  На Тернопільщині провели у останню путь 42-річного Олега Гулька на YouTube // ТСН. — 2014. — 9 липня.  Прощання з Героєм Гульком Олегом на YouTube // Відеоканал Івана Кулика. — 2014. — 9 липня.  Панахида у Чорткові за воїна Олега Гулько на YouTube // Бучацька єпархія УГКЦ. — 2014. — 10 липня.  1 частина Панахида у Чорткові за воїна Олега Гулько на YouTube // Бучацька єпархія УГКЦ. — 2014. — 11 липня.  Поховання героя Олега Гулька, Заліщанина, загиблого в зоні АТО. 10 липня 2014 рік на YouTube // Відеоканал Юрія Ухналя.

Всю зиму, повернувшись із закордону, провів на столичному Майдані у складі 7-ї сотні Самооборони Майдану, а в травні вирушив воювати на схід. Рідним про це не сказав, щоб не хвилювалися. Мама дізналася, що Олег у гарячій точці лише тоді, коли отримала звістку про його смерть.

Загинув над ранок у понеділок 7 липня 2014 біля міста Щастя під Луганськом від пострілу в спину. Ще в неділю ввечері мати спілкувалася із сином мобільним телефоном. Свідки кажуть — терористи приїхали начебто здаватися з білим прапором, а потім відкрили вогонь на ураження.

8 липня у Києві в Українському домі з Олегом прощалися друзі-майданівці. Звідти автобус із тілом загиблого вирушив на Тернопільщину, до рідного містечка тіло Олега Гулька привезли в середу. Єпарх Бучацький владика Дмитро Григорак відправив поминальну панахиду. На прощання і похорон прийшло майже дві тисячі жителів міста та довколишніх сіл. Поховали Олега Гулька 10 липня в Заліщиках.

В Олега залишилась рідна сестра Наталя, кохана Божена, двоє племінників. У добрих стосунках був із вітчимом Іваном Козаком.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 10, місце 17.