Гудзовський Марк Сергійович «Упрямий»

Гудзовський Марк Сергійович
Дата та місце народження: 21 травня 1997 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 14 березня 2018 (20 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Радіотелефоніст
Обставини смерті: Під час виконання бойового завдання вночі 10 березня 2018 року неподалік селища Водяне (Волноваський район, Донецька область) був важко поранений в голову ворожим снайпером. Після операції у 61-му військово-мобільному госпіталі в Маріуполі санавіацією був доправлений до обласної клінічної лікарні ім. Мечнікова м. Дніпро, де протягом кількох діб перебував у стані коми. 14 березня 2018 р. помер, так і не прийшовши до тями.

[ред. | ред. код]

Народився 1997 року в місті Дніпропетровськ. Захоплювався бодибілдингом, комп'ютерними технологіями, футболом. По закінченні школи навчався на економічному факультеті УДХТУ — за спеціальністю «фінанси»; коли виповнилося 18 років, пішов добровольцем на фронт.

Приєднався до полку «Азов» у серпні 2015 року; спочатку потрапив у вартову чоту (яка згодом стала 4-ю ротою), згодом перевівся. Старший солдат, радіотелефоніст 1-го відділення 3-го взводу 3-ї роти батальйону особливого призначення «Азов». Згодом поновився в університеті — перейшов на заочну форму навчання. 2018 року побував у відпустці.

У ніч на 9 березня 2018 року брав участь в бою біля Водяного, в якому загинув Юрій Луговський. Після смерті «Баррета» Марк продовжив бій. 10 березня близько 1:00, під час виконання бойового завдання поблизу села Водяне (Волноваський район) зазнав важкого поранення, несумісного з життям — куля снайпера влучила у лоб і вийшла через потилицю, завдавши розтрощення головного мозку 3-го ступеня. Переніс операцію у 61-му військово-мобільному шпиталі (Маріуполь), гелікоптером був доправлений до Дніпра. Лікарі казали, що шансів вижити майже немає; Марк прожив ще кілька днів, помер 14 березня 2018 року у реанімаційному відділенні політравми лікарні ім. Мечникова, не виходячи з коми.

16 березня 2018-го похований на Краснопільському кладовищі.

Без Марка лишились батьки та дві сестри.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 8, місце 16.