Грицюк Михайло Михайлович

Грицюк Михайло Михайлович
Дата та місце народження: 5 червня 1984 р., с. Риковичі, Волинська область
Дата та місце смерті: 22 травня 2014 (29 років) смт Благодатне, Волноваський район, Донецька область
Місце поховання: с. Милятин, Іваничівський район, Волинська область
Звання: Солдат
Посада: Розвідник
Обставини смерті: Загинув 22 травня 2014 р. під час збройного нападу на блокпост в районі смт Благодатне, Волноваський район, Донецька область. Разом з Михайлом загинули майор Л. Полінкевич, молодший лейтенант В. Овчарук, старший сержант О. Артемук, молодший сержант Д. Йовзик, старший солдат Є .Біда, солдат М. Бондарук, солдат В. Зарадюк, солдат В. Махновець, солдат В. Прокопчук, солдат П. Попов, солдат Д. Шкрібляк, солдат Л. Озеранчук, солдат В. Маринич, солдат А. Нечипорук та солдат В. Ліщук.

Народився 1984 року в селі Риковичі Іваничівського району, походив із багатодітної родини, де був старшим сином. 1991 року пішов у перший клас Риковичівської школи, а через два роки сім'я переїхала до сусіднього села Топилище. Продовжив навчання вже у Топилищанській школі, яку закінчив 2000 року. З 2003 по 2004 проходив строкову армійську службу. Одружившись у 2007 році, перебрався жити у село Милятин. Мав власне господарство в селі, тривалий час працював на заробітках у Польщі, мріяв побудувати власний будинок для своєї сім'ї. Був членом Іваничівської районної організації ВО «Батьківщина».

З початком російської збройної агресії призваний до збройних сил за частковою мобілізацією 8 квітня 2014 року.

Солдат, розвідник 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський.

Разом із підрозділом у травні 2014 року ніс службу на блокпосту № 10 поблизу смт Ольгинка Волноваського району. Уранці між 4 та 6 годинами 22 травня 2014 року блокпост був атакований проросійськими сепаратистами «ДНР», які під'їхали на інкасаторських машинах, та почали несподіваний масований обстріл із вогнепальної зброї, у тому числі з кулеметів, мінометів, РПГ, ПЗРК. В результаті обстрілу здетонував боєкомплект в одній з бойових машин, що призвело до збільшення людських втрат внаслідок вибуху. У цьому бою загинули 16 бійців 51-ї бригади. 14 жовтня в госпіталі від поранень помер 17-й боєць.

27 травня Михайла поховали на кладовищі села Милятин.

У загиблого воїна залишились мати Вакулюк Галина Василівна, брати, дружина Олеся та двоє дітей — дворічний син Олексій, та дочка Анастасія, яка народилася лише за тиждень до мобілізації батька.

Леся Грицюк після смерті чоловіка стала депутатом Іваничівської райради, вступила на економічний факультет Львівської академії державного управління. Навесні 2017, перебуваючи на Донеччині у складі волинської делегації, відшукала точне місце, де загинув її чоловік, між селами Ольгинка та Благодатне: «Я знайшла місце в полі, де він лежав. Сама в інтернеті відшукала відео, де його тіло лежало ще не вкрите. Було дуже важко, адже ці трагічні події довелося пережити заново. Такі відчуття не передаються словами, але на душі все ж стало легше».

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 4, місце 11.