Григораш Гліб Миколайович

Григораш Гліб Миколайович
Дата та місце народження: 21 грудня 1966 р., м. Миколаїв
Дата та місце смерті: 13 жовтня 2014 (47 років) с. Біла Кам'янка, Донецька область
Місце поховання: м. Миколаїв
Посада: Заступник командира роти з озброєння
Обставини смерті: Загинув разом з старший лейтенант Береговенко Г. Г., солдат Котєшевський Д. І. та солдат Бабич В. Л. 13 жовтня 2014 р. о 18.30 при поверненні з розвідки в районі с. Біла Кам'янка, Тельманівський район, Донецької області внаслідок підриву на фугасі.

Народився 21 грудня 1966 року в Миколаєві. Жив на вулиці Фрунзе. Навчався в середній школі № 35, яку закінчив у 1984 році. 1984 року вступив до Пермського військового авіатехнічного училища, яке закінчив у 1987-му. Служив у різних авіачастинах: від Далекого Сходу до Польщі. Після проголошення незалежності України продовжує службу старшим техніком з радіотехнічного обладнання у бригаді морської авіації в Кульбакиному. Після переводу частини в м. Саки і скорочення штату в 2003 році він виходить на пенсію у званні старшого лейтенанта.

У травні 2014 року під час мобілізації добровольцем прийшов у 19 батальйон територіальної оборони. Був призначений заступником командира роти із озброєння і техніки.

5 вересня батальйон прибув на місце дислокації, у район Гранітне — Старогнатівка — Тельманове. Позиції були всього у декількох кілометрах від сепаратистів, обстріли артилерії бойовиків і прольоти безпілотників під час так званого «перемир'я» тут були звичною справою. 13 вересня близько 80 бійців самовільно покинули поле бою, оголивши лінію захисту, кинувши зброю і бойових товаришів, повернулись до Миколаєва. Залишились 33 чоловіки, серед них був і Гліб Григораш. Вони два тижні утримували оборону, поки на допомогу не прийшли «морські котики». На другий день, 14 вересня, ворог організував бійцям, які залишились, засідку, але наразились на шалений спротив. Три із 4-х танків терористів бійці спалили. Потім витримали ще два бойові зіткнення, знищили всіх терористів у засідці, придушили всі вогневі точки ворога, не маючи важкого озброєння. Після цього сепаратисти назвали бійців батальйону «шаленими».

Загинув при виконанні бйового завдання 13 жовтня 2014-го біля села Біла Кам'янка Тельманівського району. Поблизу Білокам'янки при поверненні з розвідки підірвалися на фугасі, також загинули вояки 19-го батальйону територіальної оборони — старший лейтенант Григорій Береговенко, солдати Дмитро Котєшевський та Володимир Бабич.

Похований в Миколаєві на кладовищі у Матвіївці. Вдома залишилися дружина та дві доньки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 3, місце 39.