Грек Андрій Анатолійович «Балаган»

Грек Андрій Анатолійович
Дата та місце народження: 22 жовтня 1987 р., м. Хабаровськ, РРФСР
Дата та місце смерті: 4 серпня 2014 (26 років) м. Мар'їнка, Донецька область
Місце поховання: м. Миколаїв
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Загинув 4 серпня 2014 р. у бою за звільнення Мар'їнки на підходах до Донецька.

[ред. | ред. код]

Більшу частину життя прожив у Москві. У підлітковому віці став членом фанатської групи футбольного клубу ЦСКА (Москва), підтримуючи улюблену команду вдома і на виїзді.

З 2010 року проживав в Миколаєві, куди був змушений переїхати через переслідування з боку спецслужб Російської Федерації за політичні переконаннях: брав участь у подіях на Манежній площі 11 грудня 2010 року пам'яті вболівальника «Спартака» Єгора Свиридова, вбитого напередодні. Учасник миколаївського руху ультрас, фанат МФК «Миколаїв».

Активний учасник Революції гідності як у Києві, так і в Миколаєві: брав участь в протистояннях на вулиці Грушевського і знесенні табору проросійських активістів у Миколаєві, за що вже посмертно отримав відзнаку «За заслуги перед Миколаївщиною» ІІ ступеня.

З початком збройної агресії Росії на сході України долучився до лав добровольців. З 3 червня 2014 року — боєць батальйону спеціального призначення «Азов» на псевдо «Балаган». 13 червня 2014 року брав участь у звільненні Маріуполя. Служив у 3-му десятку розвідувально-диверсійної чоти, згодом перейшов до 3-го десятку 3-ї чоти 1-ї сотні.

Загинув 4 серпня 2014 року у машині на шляху до лікарні після детонації радіокерованого фугасу під час супровіду БМП при звільненні Мар'їнки. Похований в Миколаєві.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 4, місце 25.